Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Saeco Talea Ring - Komunikat - Nie działa (03) lub (04)

93807278 03 Sie 2014 14:55 1134 1
  • #1 03 Sie 2014 14:55
    93807278
    Poziom 2  

Witam,
    Po włączeniu ekspres się uruchamia i uruchamia blok zaparzający i po chwili wyświetla różne komunikaty. A to włącz ponownie, a to nie działa (03), albo nie działa (04).
    Zrobiłem:
    1. wymyłem i przesmarowałem cały blok zaparzacza, bo dość ciężko chodził.
    2. Sprawdziłem koła zębate od napędu bloku zaparzacza, wszystko OK.
    3. Ustawiłem położenie kół zębatych i bloku tak jak powinno być (wg serwisówki).
    Raz się uruchomił poprawnie, ale zaraz potem to samo.
    Sprawdziłem mikrowyłączniki omomierzem. Oba mają taką samą rezystancję w pozycji otwartej. W pozycji zamkniętej jest różnie. Ten od obrotu w prawo pokazuje 0, ten od obrotu w lewo pokazuje jakieś 800 Ω.
    Sprawdziełm procedurę startu - wygląda następującą (punkt wyjściowy tak jak w serwisówce).
    Najpierw koło zębate obraca się w lewo, dochodzi do skrajnej lewej pozycji i zatrzymuje się, ale raczej mechanicznie, bo słychać jak silnik dalej pracuje, po chwili się zatrzymuje i zaczyna obracać w prawo, dochodzi do skrajnej prawej pozycji, zatrzymuje się i spowrotem wraca do skrajnej lewej pozycji i tu zatzrymuje się na dobre wyświetlając jeden z powyższych komunikatów.
    Moje pytania:
    1. Czy zamnkięty mikrowyłącznik powinien mieć zerową rezystancję?
    2. Jeśli to nie mikrowyłącznik, to jaka może być inna przyczyna?

Dzięki za każdą podpowiedź.

Witek

0 1
  • #2 05 Sie 2014 16:28
    cafedomino
    Poziom 19  

W Twoim pytaniu jest odpowiedz. Uszkodzony jest mikro przełącznik górnego położenia bloku, wymień oba.

2
  Szukaj w 5mln produktów