Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Unitra Diora Elizabeth Hi-Fi, Amator 2, Amator 2b

Asasella 25 Kwi 2005 10:09 3532 7
  • #1 25 Kwi 2005 10:09
    Asasella
    Poziom 10  

mam takie oto sprzety, z tym że każdy ma jakąś wadę, elizabeth ma chyba spaloną końcówkę mocy i rozwalony koder stereo, w jednym kanale prawie nic nie słychać i strasznie cichutko gra, amator 2b też ma chyba coś z kanałami stereo, jeden gra głośniej ale tylko na radiu, amator 2 jest chyba jeszcze gorszy, podobnie jak reszta ma coś nie tak z kanałami...czy w związku z tym można coś zrobiż a nimi np. z jednego amatora wydłubać koder stereo i wsadzic do elizabetki czy wydłubac przekaznik mocy czy cos takiego...

0 7
  • #2 25 Kwi 2005 10:32
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 25 Kwi 2005 10:48
    jazz96
    Poziom 16  

Nawet bez schematu sprawdź opory drutowe na wyściu mocy mają one wartość ok 0,5 Ω, a potem porównaj sygnał z przedwzmacniacza czy jest on taki sam na obu kanałach, jeżeli tak to dobierz sie do końcówek. Są to na tyle tanie elementy, że nie ma sensu przekładać z jednego do drugiego i kobinować. Pozdrawiam. Jakbyś miał problem to pisz z chęcią pomoge.

0
  • #5 25 Kwi 2005 14:26
    h jaworski
    Specjalista AGD

jazz96 o jakich ty oporach piszesz w tych sprzętach nie ma oporów emiterowych w każdym z nich jako końcówka mocy pracuje gml026 albo jego pierwowzór stk015 tak że można sobie wszystko ładnie poprzekładać do woli i stereo dekoder też jest ten sam czyli ul1601 ale on dość rzadko się psuje mogę też dodać że na układach gml026 na nodze 1 jest masa na 3 zasilanie około 35v i na nodze 2 jest połowa zasilania i jak tej połowy niema tu układ jest uszkodzony wtedy można sobie przełożyć z innego sprzętu

0
  • #6 25 Kwi 2005 15:23
    Asasella
    Poziom 10  

wiem tyle, że elizabetka jest stara i jak to powiedzial jeden ze specjalistów w moim miasteczku "z amatora nie da sie nic przerzucić na Elizabeth bo ma inne układy...", elizabetka za to na maksymalnej głośności bardzo cichutko gra...poza tym jeden kanał jest uszkodzony (chyba lewy)...szkoda mi takiego zabytku...czy ktos wie ile kosztuje wymiana wzmacniacza i dekodera stereo?? Da się jeszcze uratować??

0
  • #7 25 Kwi 2005 15:36
    h jaworski
    Specjalista AGD

Elizabeth miała 2 rodzaje układów albo gml026 i one podchodzą do amatora bez problemu albo starsze stk015 one też podchodzą ale trzeba zmienić tylko podłączenie 9 nogi w gml026 9 noga idzie do masy a w stk015 9 noga jest podłączona do 10 nogi przez kondensator 10uf a poza tym to jest to samo przekładałem swego czasu zamiast stk kilkadziesiąt razy na układy gml026 bo oryginalne stk były nieosiągalne bo to były dewizowe układy a gml były polskie a jak ktoś mówi że się nie da to po prostu się nie zna można też porównać aplikacje.Co do tego że elizabeth cicho gra to zdarzały się uszkodzone elka w przedwzmacniaczu a jak z zewnętrznego źródła działało dobrze to często urywały się przewody z przełącznika źródeł czasami też ze starości dostawały przerwy cewki eliminacji 19khz przez nie idzie sygnał z dekodera na przedwzmacniacz

0
  • #8 25 Kwi 2005 17:02
    km_serwis
    Poziom 21  

moze jednego amatora pomoge zrobic na wyjsciu z dkodera sa dlawiki ceweczki nawiniete z takim ferytem na gorze czesto dostaja przerwy wtedy jeden kanal gra ciszej.

0
  Szukaj w 5mln produktów