Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Indesit PWE 7128 W-Czym skleić zbiornik ?

artur9419 03 Aug 2014 19:41 7401 4
 • #1
  artur9419
  Level 14  
  Witam. Mam pytanie odnośnie klejenia zbiornika w tej pralce. Kilka miesięcy temu wymieniałem łożyska w pralce Whirlpool AWO/D 451354 skleiłem go na sylikonie sanitarnym i działa do tego czasu, ale zauważyłem że sylikon można odrywać (nie przyczepia się do plastiku). Więc prosiłbym, aby mi ktoś doradził czym mam skleić (podał linka do tego produktu) ten zbiornik w pralce Indesit PWE 7128 W, aby trzymało się zbiornika, było wytrzymałe na wysokie temperatury i działania dużych sił i oczywiście na wodę.
 • Helpful post
  #2
  Trull
  Level 28  
  Ja stosuje silikon czarny firmy K2 wytrzymuje do 350 stopni C. Stosuje go również do klejenia szyb w piekarnikach i mocowania ramek w płytach indukcyjnych i ceramicznych.
 • Helpful post
  #3
  koziol660
  Level 11  
  Spróbuj klej do szyb samochodowych, jest dosyć mocny.
 • #5
  lulka3

  Level 12  
  Silikonem nie da się skleić połówek zbiornika, co najwyżej można je uszczelnić przy skręcaniu zbiornika śrubami. Na rynku są "Kleje do PP", czyli polipropylenu, z którego wykonane są zbiorniki, jednak powierzchnia przed łączeniem musi być oczyszczona i często te kleje wymagają dodatkowego użycia primera.

  Najpewniejszą metodą łączenia tworzyw PP jest ich spawanie. Można znaleźć serwis AGD, który po wymianie łożysk spawa zbiornik, a jeśli samemu wymienia się łożyska to rozcięty zbiornik można zawieźć do firmy spawającej plastiki (takiej, która spawa np. zderzaki samochodowe).

  Na forum ktoś pisał, że za taką usługę zapłacił 80zł. Jest to droższe od silikonu, ale mamy pewność, że pralka nie zaleje naszego mieszkania czy sąsiadów.