Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Indesit PWE 7128 W-Czym skleić zbiornik ?

03 Sie 2014 19:41 5712 4
  • Poziom 14  
    Witam. Mam pytanie odnośnie klejenia zbiornika w tej pralce. Kilka miesięcy temu wymieniałem łożyska w pralce Whirlpool AWO/D 451354 skleiłem go na sylikonie sanitarnym i działa do tego czasu, ale zauważyłem że sylikon można odrywać (nie przyczepia się do plastiku). Więc prosiłbym, aby mi ktoś doradził czym mam skleić (podał linka do tego produktu) ten zbiornik w pralce Indesit PWE 7128 W, aby trzymało się zbiornika, było wytrzymałe na wysokie temperatury i działania dużych sił i oczywiście na wodę.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • TermopastyTermopasty
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Ja stosuje silikon czarny firmy K2 wytrzymuje do 350 stopni C. Stosuje go również do klejenia szyb w piekarnikach i mocowania ramek w płytach indukcyjnych i ceramicznych.
  • TermopastyTermopasty
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Spróbuj klej do szyb samochodowych, jest dosyć mocny.

• Poziom 12  
    Silikonem nie da się skleić połówek zbiornika, co najwyżej można je uszczelnić przy skręcaniu zbiornika śrubami. Na rynku są "Kleje do PP", czyli polipropylenu, z którego wykonane są zbiorniki, jednak powierzchnia przed łączeniem musi być oczyszczona i często te kleje wymagają dodatkowego użycia primera.

Najpewniejszą metodą łączenia tworzyw PP jest ich spawanie. Można znaleźć serwis AGD, który po wymianie łożysk spawa zbiornik, a jeśli samemu wymienia się łożyska to rozcięty zbiornik można zawieźć do firmy spawającej plastiki (takiej, która spawa np. zderzaki samochodowe).

Na forum ktoś pisał, że za taką usługę zapłacił 80zł. Jest to droższe od silikonu, ale mamy pewność, że pralka nie zaleje naszego mieszkania czy sąsiadów.