Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Realtek HD audio uważa, że słuchawki i głośniki za, to samo

blacc2 03 Sie 2014 20:32 2841 5
  • #1 03 Sie 2014 20:32
    blacc2
    Poziom 5  

Witam. Mam problem tego typu, że jak mam podłączone głośniki Realtek nazywa tam sobie to głośniki, ale gdy podłączam słuchawki do przedniego panelu(bo do tylnego nie sięga kabel, głośniki też tylny) To Realtek również nazywa to głośnikami, co mi bardzo przeszkadza ze względu na to, że nie mogę zrobić tak, aby w głośnikach leciała muzyka a w słuchawkach słyszałbym rozmowę ze skype.

0 5
  • #2 03 Sie 2014 20:44
    deton24
    Poziom 12  

Sory winnetou, ale coś takiego jest niemożliwe. Na jacku zielonym możesz mieć ten sam sygnał jednego rodzaju, nie ważne czy z przodu czy z tyłu. Jedyne co możesz zrobić jak nie masz drugiej karty dźwiękowej, to zorientować się czy jest możliwość puszczenia muzyki na samym tyle, a cała reszta w tym skype na głównym zielonym jacku, froncie.

0
  • #3 03 Sie 2014 20:48
    blacc2
    Poziom 5  

A gdzieś czytałem o jakichś jackach na 2 wejścia, że do jednego głośniki a do 2 słuchawki

1
  • #4 06 Sie 2014 13:04
    aou
    Poziom 17  

cyt. "Multistreaming sygnału audio w Windows 7 jest jak najbardziej możliwy na komputerach stacjonarnych wyposażonych w układ realtek i przedni panel. W zaawansowanych ustawieniach managera realtek hd audio wybieramy "równoczesne odtwarzanie dwóch różnych strumieni audio w przednich i tylnych urządzeniach wyjścia". Po konfiguracji w programach źródła wyjścia możemy cieszyć się zarówno jednoczesnym dźwiękiem z głośników jak i słuchawek."

0
  • #5 07 Sie 2014 16:09
    deton24
    Poziom 12  

Yhm, tylko że to nie pojawia się jako osobne urządzenie do wybrania np. przez Skype, tylko ten sam sygnał jest rozsyłany na dwa wyjścia, a to diametralnie zmienia postać rzeczy. To samo tyczy się przejściówek. blacc2, jak masz na tyle zaparcia, spróbuj pokombinować z Asio4all i czy uda Ci się na Foobarze przypisać same tylne kanały do odtwarzania. W sterach Creative się tak kiedyś dało.

0
  • #6 29 Sie 2014 11:06
    deton24
    Poziom 12  

Chciałbym się zrehabilitować. Okazuję się że jest coś takiego możliwe.
    Panel Realteka->Zaaw. ust. urządzenia->Równoczesne odtwarzanie dwóch strumieni
    Wtedy pojawia się do wybrania w Skype, Foobar czy Winamp do wybrania nowe urządzenie odtwarzania dźwięku 2nd Output, i leci niezależnie od drugiego gniazda.
    Problemy zaczynają się kiedy nie wykryje wtyczki wpiętej do gniazda, wtedy urządzenie może się wcale nie pokazać. Trzeba zerknąć na panelu Realteka czy poprawnie wykrywa wpięcie gniazda w przód i tył, dopiero wtedy pokazują się urządzenia odtwarzania. Ew. można wyjąć wszystkie wtyczki, dopiero potem przestawiać w Zaaw. ust. odtwarzania, raz tak, raz tak i kombinatorycznie powinno zaskoczyć.

0