Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Astra G - montaż centralnego zamka - nie działa

03 Aug 2014 20:56 3819 19
  • Level 17  
    Witam.
    Mam Astrę G, 2001 rok, wyprodukowana w Niemczech. Ma fabryczną instalację centralnego zamka, więc postanowiłem zamontować oryginalny centralny zamek. Kupiłem używaną centralkę, pilot i zamki, jednak po podłączeniu wszystkiego nie chce działać. Nie wiem teraz czy to wina uszkodzonej centralki, czy ja coś źle zrobiłem. Wpiąłem bezpiecznik, centralkę, oraz zamki. Czy reklamować centralkę, czy też może czegoś jeszcze nie zrobiłem?
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 15  
    Nie działa wcale czy tylko z kluczyka ?
  • Level 17  
    Nie działa z pilota, z kluczyka nie mogę spróbować, bo nie zamontowałem jeszcze nowego zamka. Ale jak zamykam/otwieram tym dzyndzlem od środka auta to też drugi zamek nie daje znalu życia (a, jeśli się nie mylę, powinien).
  • Level 15  
    Proponuje kluczyk w stacyjke i przekrecic nie uruchamiajac auta, wcisnac przyciski na kluczyku kazdy osobno, wyjac kluczyk i sprawdzic czy dziala.
  • Level 17  
    Myślisz że to może być kwestia synchronizacji centralki? Ale komplet pilot-centralka były od jednego auta...
  • Level 15  
    Trzeba zaprogramowac kluczyk bo centralka go nie widzi( tak samo jak po wymiane baterii w kluczyku) jesli operacja trwa zbyt dlugo pilot traci ustawienia. Też jestem uzytkownikiem opla.
  • Level 17  
    OK, jutro spróbuję. Ale czy, niezależnie od pilota, nie powinien jeden zamek otwierać drugi (kluczykiem lub tym dzyndzlem)?
    A podczas tego kodowania pilota muszę go trzymać blisko stacyjki? Pytam, bo mam osobno pilot i osobno kluczyk.
  • Level 20  
    Jak w ogóle nie działa to po co chcesz synchronizować pilot??

Masz coś nie z układem zamka centralnego i na pewno nie jest to brak synchronizacji.
  • Level 17  
    To gdzie szukać problemu?
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Póki co nie wiesz czy nie działa. Masz niepodłączone zamki.
    lufa9999 wrote:

Nie działa z pilota, z kluczyka nie mogę spróbować, bo nie zamontowałem jeszcze nowego zamka.
    Podłącz komplet, wykonaj ponowne przyuczenie i będzie śmigać.
  • Level 17  
    Ale podłączałem zamki, tylko ich nie montowałem. Zdjąłem boczki drzwi, dostałem się do kabla i wpiąłem go do zamków. Nie chcę wszystkiego montować na stałe bo chciałbym najpierw stwierdzić czy dobre części kupiłem.
  • Level 43  
    Zasilanie,bezpiecznik jest?
  • Level 43  
    To powinien ręcznie działać "z dzyndzla"
  • Level 17  
    No właśnie. A nie daje znaku życia. Co to może być?
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    A skąd nam to wiedzieć? Ty masz auto, tylko Ty możesz sprawdzić jak i co połączyłeś.
  • Level 17  
    Centralka jest na pewno dobrze podłączona. Zamki też. Kable są na pewno dobre. Bezpiecznik jest dobry. Tyle mojego sprawdzania. Ale dalej jestem w punkcie wyjścia. Jak sprawdzić czy to jest wina centralki?
  • Moderator of Cars
    Zasilania na centralce sprawdzone kontrolką? Ważne żeby te po stacyjce zanikało po wyjęciu kluczyka, a czasem się tak nie dzieje jak się stacyjka przytnie albo przy radiu kombinowane.
    No i oczywiście chyba nie sprawdzałeś z kluczykiem w stacyjce? Bo wtedy CZ nie ma prawa zadziałać.
  • Level 17  
    A jak to dokładnie sprawdzić? Miernik mam. Która to kostka i które kable?
    Jeszcze jedna sprawa, powinienem na początku napisać. Zamki CZ nie są zamontowane tylko podpinam do kabli, które dostałem razem z zamkami (wykręcam wtyczkę z drzwi i podpinam do drugiego kabla. Więc jakby drzwi były otwarte. Ale podczas testów wciskam ten guziki drzwi w słupku. Po prostu nie chcę montować na stałe zamków przed sprawdzeniem czy działają, mogę je oddać jak będą uszkodzone. Tak mi przyszło do głowy, że może nie działający CZ jest jakoś związany z tą sytuacją...
  • Level 17  
    Problem rozwiązany. Centralka byłą walnięta.