Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gamma 2a Grundig typ diody? -

03 Sie 2014 22:49 960 3
  • Poziom 11  
    Witam,

proszę o pomoc w identyfikacji elementu ze zdjęcia, udało mi się uporać z kodem, jednak przy próbie wydobycia pamięci (NMC9306) z zalanego (nazwijmy to) żywicą pudełka ukruszyła mi się dioda (D123)... takiego samego typu co ta umieszczona pionowo (kod kreskowy od lewej: brązowy-zielony-brązowy-żółty) niestety nie potrafiłem znaleźć niczego w sieci co mogłoby naprowadzić mnie na odpowiedni trop, schematów także brak, stąd mój post. Przypuszczam, że da się zastąpić tę diodę inną, ale nie wiem jakiego typu. Stosując kod kreskowy z rezystorów wychodzi 4151, czyżby 1N4151?

Gamma 2a Grundig typ diody? -
  • Poziom 11  
    Udało mi się znaleźć wśród moich części z demobilu diodę o oznaczeniu 1N4151, zamontowałem ją i sprawdziłem - wszystko działa, myślę jednak, że dioda 1N4148 z uwagi na podobieństwo parametrów również "zdałaby egzamin". Problem rozwiązany, temat można zamknąć. Dziękuję i pozdrawiam!
  • Poziom 39  
    Oczywiście 4148 by zagrała bo różnice są niewielkie względem 4151 i w tym wypadku nie byłoby wpływu na układ . Ale nie ma to jak wykonać naprawę w pełni technologicznie :)