Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyważarka do kół

25 Kwi 2005 11:01 1544 4
  • Poziom 11  
    We wspomnianej wyżej wyważarce padł monitor . Jest to monitor kolorowy .Monitor ten sterowany jest sygnałami TTL i połączony z urządzeniem sterującym za pomocą sześciostykowego złącza , chyba typu DIL . Sygnał sterujący (H , V ) jest sygnałem zespolonym video który jest rozdzielany w seperatorze umieszczonym w monitorze . Oprócz tego sygnału na złączu są jeszcze sygnały R,G,B .Czy ktoś mógłby mi podpowieedzieć co można by podstawić w jego miejsce.Z góry dziękujęee za jakiekolwiek wskazówki .
  • Poziom 21  
    Jesli jest 6 stykow tzn : masa ,V ,H , R ,G ,B , to kup monitor z koncowkami BNC-50 i odpowiednio podlacz .(jesli bedzie VGA to powinno zaskoczyc )
  • Poziom 11  
    Cześć. W tym właśnie problem że sygnały H i V są zespolone w jednym sygnale synchro i jak wspomniałem wyżej są rozdzielane w separatorze w monitorze.Monitory VGA sterowane są z komputera rozdzielonymi już sygnałami H i V.
  • Poziom 21  
    Prawdopodobnie pozostala naprawa tego monitora jako rozwiazanie prostrze .
  • Poziom 11  
    Cześć. Dzięki za zainteresowanie . Monitor wcześniej naprawiłem , uszkodzony był tranzystor HOT S2000AFI .Wymieniłem również wszystkie elektrolity związane z zasilaniem i odchylaniem . Problem w tym jak długo pochodzi . Ktoś wcześniej kombinowoł już z tym monitorem . Wymieniony został transformatorek sterujący bazą HOT-a . Na pewno nie jest on oryginalny , wisi na drutach i to może być przyczyną że poleciał HOT .Nie mam pojęcia jaki to mógł być transformator . Dlatego myślę o podłączeniu innego monitora który synchronizowany byłby we wspomniany wyżej sposób .