Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

iPhone 4 MC604B/A - iPhone 4 brak sieci - szukam

04 Sie 2014 10:25 4614 7
  • Poziom 8  
    Witam,
    posiadam iPhone 4 MC604B/A użytkowałem go normalnie, aż do chwili wypięcia baterii, po tym zabiegu telefon nie ma zasięgu, ciągle jest komunikat "Brak sieci - szukam", w ustawieniach ogólnych telefonu widnieje nazwa operatora, po podpięciu do iTunes również pokazuje nr telefonu, wysyła wiadomość z konfiguracją ustawień operatora.
    Wgrywałem już czysty iOS 7.1.2 telefon został aktywowany, ale nadal szuka zasięgu.
    Proszę o radę co jeszcze mogę zrobić? iPhone wcześniej działał normalnie na karcie zarówno Orange jak i Play.
  • Poziom 38  
    Data w telefonie jest prawidłowa? Przy odpinaniu baterii nie odpiął się przewód antenowy?
  • Poziom 8  
    Antena jest podpięta prawidłowo, data i czas również jest poprawna, sprawdzałem też na innej antenie - bez zmian
  • Poziom 20  
    koło gniazda anteny powinny być dwa niebieskie malutkie elementy,zobacz czy są na miejscu,ewentualnie wrzuć foto tego obszaru płyty.
  • Poziom 8  
    wieczorem wrzucę foto, starałem się delikatnie wszystko wypiąć, choć faktycznie coś mogłem uszkodzić mechanicznie

iPhone 4 MC604B/A - iPhone 4 brak sieci - szukam iPhone 4 MC604B/A - iPhone 4 brak sieci - szukam
  • Poziom 20  
    Jeśli dobrze widzę to brakuje elementu w zaznaczonym miejscu,jeśli tam nic nie ma zrób mostek tak jak zaznaczyłem na czerwono na foto poniżej

iPhone 4 MC604B/A - iPhone 4 brak sieci - szukam
  • Poziom 8  
    Ok, dziękuję za radę, wieczorem zrobię mostek i napiszę czy pomogło.
  • Poziom 2  
    Witam. Podepnę się pod temat,bo widzę,że jest często drążony przez użytkowników. iPhone 4S żony - spadł, stłuczony wyświetlacz. Po wymianie "w serwisie telefonów" - problem z zasięgiem. Jeżeli włączone 3G,jest dobrze,o ile jest zasięg 3G. Jeżeli wyłączę 3G,cały czas szuka sieci- czasami złapie,ale rzadko. Ktoś mi podpowiedział,że może być winna antena - ok. Z racji tego,że elektrykę i elektronikę robię (tyle,że motoryzacja),wymieniłem antenę - może trochę sie poprawiło - ale to chyba złudzenie. Pytanie moje jest inne i do kogoś z branży - po dokładnym przejrzeniu płyty,widzę brak elementu w jednym miejscu (najprawdopodobniej brak rezystora). Może ktoś zerknąć i potwierdzić,czy to może być przyczyną,czy może wyświetlacz z digitizerem kiepskiej jakości? (na zdjęciu zaznaczone na czerwono)