Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

AVRStudio - opcja wyboru GCC

song77 04 Aug 2014 10:53 885 6
    song77
    Level 10  
    Witam

Dlaczego w AVRStudio v4.06 nie mogę przy tworzeniu nowego projektu wybrać GCC?
    W oknie Project Type jest tylko wybór Assemblera.
    Zainstalowany WinAVR-20100110.

PS
    Chcę programować właśnie na tym staruszku. ;)
    song77
    Level 10  
    Bo od dawna korzystam z Eclipsa który chyba wymaga pod AVR staroci.
    Chcę wypróbować jak się pisze pod AVRStudio.

Zacząłem bawić w Eclipse ATMegami 8bit i zachciało mi się symulatora z AVRStudio. Może i całkiem przejść w 8bit na AVRStudio ?
    robiw
    Level 26  
    ... pod Eclipsem możesz mieć najnowszego toolchaina Atmela...robiw
    Steryd3
    Level 33  
    Osobiście przez chwilkę stosowałem Eclipse pod inne mikrokontrolery i jest to z pewnością dobre środowisko. Nie mniej od kiedy Atmel zdecydował się oprzeć swoje środowisko o Visual Studio od Microsoftu nie widzę wielkiego sensu stosowanie do AVRów (a właściwie i reszty mikrokontrolerów od Atmel'a) czegokolwiek innego. Oczywiście mówimy tu o AtmelStudio które obsługuje wszystkie 8-bitowe AVRy , AVR32 oraz ARMy które produkuje Atmel. Nie widzę też sensu grzebania się w środowiskach starszych gdy Atmel udostępnia bezpłatnie nowe środowisko, bez limitów czy czasowych ograniczeń, o funkcjonalności przewyższającej niejednokrotnie drogie komercyjne środowiska.
    song77
    Level 10  
    Ile zajmuje na dysku Atmel Studio ? Jak policzyłem to AVRStudio+WinAVR ok 280MB.
    Która wersja jest lepsza ? Słyszałem, że są jakieś problemy.
    Steryd3
    Level 33  
    Co za różnica ile zajmuje- na kalkulatorze chcesz to uruchamiać? U mnie z jakimiś bokami wychodzi 1.5GB ale z pewnością można to okroić. Co do błędów...pewnie są i pewnie też są sukcesywnie poprawiane- ja niczego do tej pory nie zauważyłem. Windowsy też miały błędy a wszyscy używali. Ściągnij ostatnią rekomendowaną wersje ze strony Atmela, zainstaluj i wypróbuj. Jak będzie Ci strasznie nie odpowiadało to środowisko to będziesz szukał czegoś innego.