Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skuter SpeedFight 2 2005r wymiana modulu;10 sekund skuter chodzi modul się pali

04 Sie 2014 11:54 2322 4
  • Poziom 2  
    Witam.
    Mam problem z Speedfight 2 2005r. Kupiłem skuter. Chodził jak należy pewnego czasu zostawiłem go na deszczu bo byłem u kumpla.
    Następnego dnia wstałem, ubrałem się wsiadłem na skuter, pojechałem do domu, gdy wróciłem, zgasiłem, poszedłem coś zjeść i chciałem jechać na stację.
    Skuter nie odpalał.
    Sprawdziłem świece.
    Wsadziłem palec do fajki i nie było wcale iskry.
    Oddałem go do mechanika powiedział, że moduł się spalił.
    Wymieniłem moduł.
    Po wymianie odpaliłem motor pochodził 10-15 sekund i moduł się spalił ponownie.
    Nie wiem od czego może się palić?
    Jaka jest przyczyna problemu?
    Prosiłbym Was o pomoc bo u mechanika stoi prawie miesiąc i nie umie tego zrobić?
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Pewnie gdzieś jest zwarcie, pasowałoby przejrzeć całą instalację, najlepiej wszystko odłączyć i zostawić tylko sam zapłon na nowym module, by upewnić się czy to na pewno jej wina.
    Warto też przejrzeć cały układ zapłonowy: cewki, impulsator, kable, koło magnesowe.
  • Poziom 2  
    Wiem wiem jest tylo tyle że jak mam kabelki od iskrownika to jeden jes bez tej gumki i zyłki widać na wieszchu zwarcie też tak sądzę ale gdzie dokładnie go szukać nw
  • Poziom 15  
    Warto właśnie tam szukać przyczyny. Przewody, a szczególnie zapłonowe powinny być dobrze zabezpieczone. Możliwe, że gdzieś stoi woda i zwiera kable.
    Niekoniecznie to może być wina deszczu, choć jest to bardzo prawdopodobne.
  • Poziom 38  
    Podstawowa sprawa, jaki typ zapłonu i modułu zapłonowego?