Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

saeco royal ekspres - pojemnik na fusy - "pełen" chociaż pusty

Divergent 04 Aug 2014 12:06 11607 4
    Divergent
    Level 2  
    Witam, przeglądałam posty ale nie znalazłam porady na swój problem. Mam w domu ekspres Saeco Royal. Dostałam używany, był serwisowany wcześniej ale nie wiem z jakiego powodu. Od kilku dni nie da się zrobić w ogóle kawy: na wyświetlaczu pojawia się napis, że pojemnik na fusy jest pełen - a jest faktycznie pusty (i też nie był zapełniony gdy pojawiło się to pierwszy raz kilka dni temu). Znalazłam instrukcję w necie i wg niej wyjęłam pojemnik na 30 sek i włożyłam ponownie. Efekt zerowy. Nie wiem co może być przyczyną. Dotychczas generalnie wszystko działało ok. Czy trzeba np. odwapnić urządzenie czy tylko serwis został?
    Prezes15
    Level 10  
    witaj

jeżeli tak jak opisałaś ,, pokazuje ze jest pełny na wyświetlaczu LCD,, to znaczy ze ten pojemnik jest sterowany jakimś czujnikiem nie wiem czy optycznym czy po prostu listkiem.

mimo wszystko weź szczotkę lub patyczek higieniczny i wyczyść tylko delikatnie żeby nie zalać elektroniki :)

może pomoże :)
    Divergent
    Level 2  
    Cześć, dzięki za informacje.

Doczytałam się wczoraj na niemieckich forach, że trzeba spróbować wyczyścić miejsce z którego są wyrzucane są fusy do pojemnika (palcem lub pędzelkiem). I faktycznie u mnie pomogło. (to część stała, od środka, można tam się dostać po wyjęciu części przez którą leci zmielona kawa - przynajmniej tak jest w saeco royal professional).

Mikrochip który jest zainstalowany poprzez nawet niewielkie ilości zabrudzenia/kawę wciąż uznaje pojemnik za pełen nawet kiedy jest faktycznie pusty.

Dzięki, pozdrawiam.
    Prezes15
    Level 10  
    Witam .

ale zaczął już działać czy dalej nie działa ?
    User removed account
    User removed account