Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes Sprinter 211 2004 rok - Mercedes Sprinter stracil moc

04 Sie 2014 12:40 3435 8
  • Poziom 7  
    Witam,
    Szukalem na forum ale nie znalazlem podobnego problemu. Moj Sprinter 211 rok 2004, ostatnio zaczal miewac problemy z wiekszymi wzniesieniami a dzisiaj rano nie moglem ruszyc. Normalnie mozna go odpalic, pracuje normalnie na wolnych obrotach ale jak doda sie gazu to od razu zapalaja sie kontrolki ESP I EDC i silnik gasnie. Sprawdzilem wszystki styki i bezpieczniki, zadnych wyciekow, czy macie jakikolwiek pomysl co moglo nawalic??
  • Poziom 16  
    Wymień filtr paliwa, jak nie pomoże to musisz odczytać błędy.
  • Poziom 34  
    Jak ci sie zapalaja ww.kontrolki to udaj sie na diagnostyke komputerowa.Tutaj nikt niepodpowie trafnie co mogło nawalic.
  • Poziom 7  
    ok, dzieki, zaczne od filtra paliwa bo i tak wyglada nieciekawie ale dzisiaj rano chcialem pokazac problem kumplowi i problemu nie bylo przez kilka chwil a pozniej znow sie pojawil. Juz wiem ze bledy beda ale z innej beczki bo obroty ma limitowane do 3 tys co chyba oznacza ze jest w trybie awaryjnym. Chcialem sprawdzic turbo ale na jego miejscu jest jakies male cos co wcale nie przypomina turbo, moze ktos z was wie co to jest i jak sie nazywa.
  • Poziom 16  
    To jest właśnie turbo.
  • Poziom 7  
    Dzieki, nie bylem pewien bo pierwszy raz spotykam sie z tak malym turbo i nie wiedzialem czy to nie ma innej nazwy. Czy wiecie moze jaki to jest model lub czy posiada jakis numer bo jak wyszukuje po nazwie turbo do sprintera 208 to wyskakuja mi znacznie wieksze modele i czy mozna wstawic takie wieksze.

Dodano po 4 [godziny] 51 [minuty]:

dzisiaj wymienilem filtr paliwa i musze powiedziec ze juz jest lepiej bo ruszyl z miejsca ale niestety po paru metrach zgasl silnik przy zmianie na drugi bieg i tak za kazdym razem, natomiast o dziwo na wstecznym nie gasnie ma pelna moc i niezle ciagnie. Tego nie rozumiem, dlaczego na wsteczny dobrze jezdzi a do przodu gasnie i nie ma sily?
  • Poziom 7  
    Nowe informacje:
    Dzisiaj rano kolega zrobil mi diagnostyke i okazalo sie ze nigdy nie byly usuwane bledy ( przez 10 lat!!), dwie swiece do wymiany oraz najwazniejsze jeden z wtryskiwaczy pokazuje blad i moze to byc zle polaczenie elektroniczne lub uszkodzenie mechaniczne dlatego dobrze pracowal na wolnych obrotach ale gasl podczas przespieszania. Po zakonczeniu naprawy podam dokladniejsze informacje.
  • Spec od Mercedesów
    Jakie jest ciśnienie w szynie rail przy próbie ruszenia i przyspieszaniu? Czy czasem gwałtownie nie spada?
  • Poziom 7  
    Tego jeszcze nie wiem, jutro beda wszystko sprawdzac, jak narazie wiemy co jest uszkodzone. Jak skoncza to podam.