Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OC, przerejstrowanie - Moje pierwsze auto OC i rejstracja

TheAspartam 04 Sie 2014 13:01 1464 17
  • #1 04 Sie 2014 13:01
    TheAspartam
    Poziom 8  

Witam kupiłem poloneza z 2001r za 900zł (tak mam w umowie by nie płacić podatku od wzbogacenia) data kupna 05-06 2014 myślałem że mogę jeździć na czyimś OC bo mam do 21-04-2015 ale ubezpieczyciel wysłał mi ponaglenia,nabywca pojazdu odpowiedzialny jest za płatność składki i mam zapłacić 321zł kwota ma być wpłacona na rachunek w ciągu 14dni od daty otrzymania pisma,auta nie przerejestrowałem bo przeprowadzam sie i obecnie nie mam stałego zameldowania,chociaż dowód mam ważny 3miesiące z wpisanym starym adresem,nowy adres zameldowania będę miał za miesiąc dlatego nie przerejestrowałem auta.Czy w takim wypadku OC mam ważne czy mogę jeszcze miesiąc jeździć autem?To moje pierwsze auto .

0 17
  • #3 04 Sie 2014 13:49
    1000godzilla1000
    Poziom 16  

Możesz jeździć na OC tamtego właściciela, ale musisz zapłacić kolejną składkę, skontaktuj się z ubezpieczycielem, bo może poprzedni właściciel rozłożył OC na 2 lub 4 raty.

0
  • #4 04 Sie 2014 15:49
    TheAspartam
    Poziom 8  

na kwicie mam napisane składka roczna za OC 427zł i nic nie pisze o ratach,a jak z rejestracją? pewno już dawno powinienem przerejestrować?co za to grozi?

0
  • #5 04 Sie 2014 15:53
    1000godzilla1000
    Poziom 16  

masz 30 dni na przerejestrowanie

0
  • #6 04 Sie 2014 16:01
    jas67
    Poziom 22  

Przerejestrowanie możesz przeciągnąć ale skarbówki nie. Mimo że na umowie masz cenę poniżej 1000 zł to powinieneś iści do skarbówki bo oni wyceniają auta wg. swoich kryteriów i może się okazać że musisz zapłacić podatek. Na skarbówkę masz 14 dni od daty zakupu.
    Właśnie zobaczyłem sobie ile takie auta stoją. Gnaj szybko do US bo możesz dostać karę.

0
  • #7 04 Sie 2014 18:13
    TheAspartam
    Poziom 8  

jas67 napisał:
    Przerejestrowanie możesz przeciągnąć ale skarbówki nie. Mimo że na umowie masz cenę poniżej 1000 zł to powinieneś iści do skarbówki bo oni wyceniają auta wg. swoich kryteriów i może się okazać że musisz zapłacić podatek. Na skarbówkę masz 14 dni od daty zakupu.
    Właśnie zobaczyłem sobie ile takie auta stoją. Gnaj szybko do US bo możesz dostać karę.

Dzięki jutro pojadę.

0
  • #8 05 Sie 2014 20:28
    TheAspartam
    Poziom 8  

Witam wróciłem ,zapłaciłem za przerejestrowanie 81zł i mam te same tablice( tak jest taniej),z nowymi tablicami 181zł i żadnej kary ufff.

0
  • #9 05 Sie 2014 21:55
    maurycy123
    Warunkowo odblokowany

Ja zapłaciłem podatek 21 dnia od dnia zakupu. Po 6 miesiącach przyszło wezwanie do US. Gość powiedział, że musi dać mi mandat. Ja mu na to, że nigdy nie miałem żadnych problemów z US i czy nie mogło by się skończyć na upomnieniu. Powiedział, że dobrze o tym wie bo, prześwietlili mnie na pięć lat wstecz. Gdybym się spóźnił 3trzy dni to ok. Ale w tym przypadku musiałem zapłacić 250zł.

0
  • #10 05 Sie 2014 23:15
    DjMapet
    Poziom 43  

TheAspartam napisał:
    żadnej kary ufff

Prędzej, czy później, na pewno zapłacisz karę za zwłokę.

Pozdrawiam.

0
  • #11 06 Sie 2014 11:47
    tzok
    Moderator Samochody

Nie straszcie go - to jest kwota wolna - nie trzeba takich umów zgłaszać do US. Oczywiście PCC płaci się od wartości rynkowej ale Eurotax nie podaje wyceny dla Poloneza więc raczej nie zakwestionują kwoty z umowy.

0
  • #12 06 Sie 2014 12:15
    Alfred_92
    Poziom 32  

tzok napisał:
    Nie straszcie go - to jest kwota wolna - nie trzeba takich umów zgłaszać do US. Oczywiście PCC płaci się od wartości rynkowej ale Eurotax nie podaje wyceny dla Poloneza więc raczej nie zakwestionują kwoty z umowy.

Ja trochę ponad 3 lata temu zgłaszałem w US i na umowie dostałem pieczątkę że "Zwolnione z opłaty skarbowej" i chyba z datą.

0
  • #13 06 Sie 2014 17:30
    TheAspartam
    Poziom 8  

Jak będę odbierał nowy dowód rejestracyjny to spytam o te kary czy dostane:-)

0
  • #14 06 Sie 2014 18:18
    maurycy123
    Warunkowo odblokowany

TheAspartam napisał:
    Jak będę odbierał nowy dowód rejestracyjny to spytam o te kary czy dostane:-)

Lepiej się nie pytaj. Może się nie dopatrzą. A jak się dopatrzą to kara wcale nie będzie większa. Więc lepiej zgrywać głupa a potem ewentualnie ładnie przeprosić i obiecać, że nigdy ale to nigdy więcej takiego błędu nie popełnisz.

0
  • #15 06 Sie 2014 19:18
    Alfred_92
    Poziom 32  

W starostwie kary nie ma z tego co mi wiadomo (niby jest termin 30 dni ale kar niema), karę można dostać z Urzędu Skarbowego jeżeli się nie zgłosi zakupu auta w terminie 14 dni (z tego co pamiętam).

0
  • #16 06 Sie 2014 22:06
    maurycy123
    Warunkowo odblokowany

Alfred_92 napisał:
    W starostwie kary nie ma z tego co mi wiadomo (niby jest termin 30 dni ale kar niema), karę można dostać z Urzędu Skarbowego jeżeli się nie zgłosi zakupu auta w terminie 14 dni (z tego co pamiętam).

Jak Ja pojechałem do Wydziału Komunikacji po pół roku w celu przerejestrowania auata (kupionego). to gość stwierdził, że mają to głęboko w miejscu gdzie plecy tracą swoją nazwę.

0
  • #17 06 Sie 2014 22:44
    Alfred_92
    Poziom 32  

maurycy123 napisał:
    Alfred_92 napisał:

Jak Ja pojechałem do Wydziału Komunikacji po pół roku w celu przerejestrowania auata (kupionego). to gość stwierdził, że mają to głęboko w miejscu gdzie plecy tracą swoją nazwę.

Ja byłem po niespełna 2 miesiącach od zakupu i nikt nic nie powiedział ale znajomy był w tym samym WK też po dobrych 2 miesiącach i i Pani pytała dlaczego tak późno (fakt faktem że sprawadzał auto z za granicy a ja krajowe). Inny znajomy przerejestrowywał auto po ponad roku i też nie było większych problemów. Zupełnie inaczej sprawa ma się w US.

0
  • #18 14 Sie 2014 14:58
    TheAspartam
    Poziom 8  

Witam okazało się że mam jeszcze ważne OC ,AXA Direct próbowało mnie oszukać ,najpierw listownie że muszę wyrównać różnice i zapłacić w ciągu 14dni 320zł,potem dzwoniłem do konsultanta AXA i powiedziano mi że mam już od miesiąca nieważne OC bo opłacona była pierwsza składka ,i wyliczyła mi że za poloneza muszę za rok zapłacić niecałe 1000zł,i że z miesiącem wstecz bym nie płacił kary za przerwę!Poszedłem do agencji gdzie mają 20 ubezpieczycieli i można wybrać najtańszego,okazało się że mam ważne OC i ponownie rozmawiałem z konsultantem AXA która wyliczyła mi opłatę za rok 830zł i próbowała na sile wciskać pakiety no że wychodziło prawie tysiak,odmówiłem.Pani na miejscu z agencji wyliczyła mi że najtaniej jednak będę miał w AXA i wyliczyła mi 650 zł jakoś OC bez zniżek na 2 raty!Tak oszukują konsultanci AXA Direct!!!

0