Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung sp42q2hl- zła zbieżność kolorów.

MrPawlos345 04 Aug 2014 20:15 2445 13
    MrPawlos345
    Level 8  
    Witam forumowiczów! Piszę, bo mam problem z telewizorem projekcyjnym Samsunga. Wszedłem w menu zbieżności kombinacją Mute-1-8-3, bo chciałem wyregulować zbieżność. Przez przypadek kliknąłem klawisz "5" i wpisałem kod "5-4-6". Linie które tam były rozdzieliły się na niebieskie, zielone i czerwone. Wyłączyłem telewizor i włączyłęm z powrotem. Obraz który się ukazał wygląda tak jak na zdjęciu poniżej. Proszę o pomoc. Jaki jest kod aby przywrócić ustawienia domyślne? Albo jak to naprawić? Samsung sp42q2hl- zła zbieżność kolorów.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    MrPawlos345
    Level 8  
    :arrow: radekrpisz zrobiłem tak jak pisałeś. Jak na programie TVP 1 kliknąłem Self Focus to wyskoczył mi napis Check "Factory Data", i po 2 sekundach zniknął. Jak w tym menu, tak zrobiłem pokazało mi się powiększone pole z liniami. Po paru sekundach obraz zrobił się biały i zmienił z powrotem w taki jaki był. Proszę o pomoc.

Dodano po 37 [minuty]:

Jak w menu konwergencji wyprostować te linie jakimś kodem albo jaki klawisz do tego służy?
    MrPawlos345
    Level 8  
    Jak wyprostować całkowicie te linie? Udało mi się zrobić że kolory są normalne ale jak np jest jakiś pasek to nie jest on równy jak powinien być. Proszę o szybką odpowiedź.

Dodano po 3 [minuty]:

Dorzucam zdjęcie:

Samsung sp42q2hl- zła zbieżność kolorów.

Dodano po 2 [godziny] 29 [minuty]:

Odświeżam.
    MrPawlos345
    Level 8  
    Odświeżam posta.
    Olek II
    Moderator
    "Cóś' mi chodzi po głowie, że powinna być funkcja lub linia typu " delete user settings". Daj ok, zrobi reset do ustawień fabrycznych, szukaj w menu a znajdziesz. Ale później trzeba od nowa ustawiać wszystkie parametry. Nie grzeb tam gdzie nie wiesz co robić, bo później są takie efekty.
    MrPawlos345
    Level 8  
    Mam dać ok w menu z tymi liniami czy gdzieś indziej??
    Olek II
    Moderator
    Najechać na napis " delete user settings" lub podobny i nacisnąć ok.
    Chodzi o reset ustawień użytkownika.
    MrPawlos345
    Level 8  
    Nie mam takiej opcji. Co mam zrobić?
    MrPawlos345
    Level 8  
    Odświeżam post
    Olek II
    Moderator
    Dlaczego twierdzisz, że nie ma funkcji reset ustawień użytkownika? Ściągnij sobie service manual i tam jest.

Deflection
    480p offset
    1080i offset
    Convergence & NR
    Video Adjust 1
    Video Adjust 2
    Video Adjust 3
    Video Adjust 4
    Video Adjust DNIe
    Option
    CHECKSUM0000
    Reset

W instrukcji masz wszystkie parametry opisane jakie wartości powinny być ustawione.
    Jeśli nie wiesz jak, wezwij serwis.
    MrPawlos345
    Level 8  
    Dobra poradziłem sobie, dzięki za pomoc :)
    MrPawlos345
    Level 8  
    Oddałem tv do serwisu.