Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi a4 problem z wodą w aucie - wlewająca się woda z tyłu za kierowcą

04 Sie 2014 20:51 10608 14
  • Poziom 8  
    Witam.
    Posiadam Audi A4 B5 1,6 ostatnio po burzy otwieram drzwi patrze a tam bagno w aucie... nie mam szyber dachu, woda wylewa się gdzieś z boku jak są te szyny od siedzenia kierowcy po takiej burzy w aucie potrafi się zebrać około 3 litrów wody. Może ktoś miał podobny problem i pomoże z góry dziękuję :)

Dodaję zdjęcie
    Audi a4 problem z wodą w aucie - wlewająca się woda z tyłu za kierowcą
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    A może wlewa się z podszybia , sprawdź czy masz wodę obok akumulatora, jeżeli tak przetkaj kanały odwadniające.
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Wygląda że masz zapchane odpływy na podszybiu (pod akumulatorem).
    A gdy wody nazbiera się więcej to po wiązce od sterownika dostaje się do kabiny .
  • Poziom 14  
    Może też być rozerwana folia w drzwiach
  • Poziom 20  
    Miałem też wodę w A4 i winowajcą okazało się mocowanie szyby przedniej - przegnie. Wycięto szybę, konieczne było przyspawanie nowych rantów do klejenia szyby, bo tamte przegniły (około 25-30cm). Następnie przyklejenie szyby z powrotem.
  • Poziom 8  
    pod tym akumulatorem może być to prawdą bo po ulewie zbiera się tam mnóstwo wody i nijak ona nie odpływa , więc sprawdzę to
  • Poziom 8  
    jednak to nie jest to :( wysprzątałem tam wszystko , postawiłem auto na ulewie i znowu to samo :(
  • Moderator Samochody
    Ale teraz woda odpłynęła z podszybia, czy znów zrobiło się tam jeziorko... jesteś pewien, że nie masz przerobionego anglika?
  • Poziom 12  
    a nie tylnymi drzwiami ci sie to wlewa? tak jakby rdzawe ślady widać na tym zdjęciu
  • Poziom 32  
    podczas ulewy siedzieć w aucie, albo rozłożyć papierowe ręczniki (najlepiej szare) i zobaczyć z kąd na nich będzie widać ślady spływającej wody (delikatne mokre ślady w kształcie strug).
    Ew. pojechać na myjnię i niech ktoś dobrze zleje samochód po wszystkich możliwych do przecieków miejscach (uszczelki, podszybia w drzwiach i przednie, itp) , ale ja obstawiam przeciekające drzwi, lub ich uszczelkę.
  • Poziom 14  
    T5 napisał:
    lookashECL napisał:
    Może też być rozerwana folia w drzwiach
    Może kolega mnie oświecić jakim cudem folia w drzwiach ma wpływ na bagno w aucie?

Więc ośwecam.
    Przerabiałem temat w golfach i octaviach.
    Auta te nie maja typowego wygłuszenia pod tapicerką drzwi. Jest tylko śmieszna folia przyklejona pomiedzy blachą a własnie tapicerką. Folia po pewnym czasie odkleja się na rogach. Drzwi w tych autach nie są szczelne i woda/deszcz sączy się kanalikami i wypływa własnie z uszokodoznej lub odklejonej foli na podłoge. Ludzie z rguły myśląm, że to problem z uszczelkami drzwi ale przeważnie to nie one. W drzwiach są otwory technologiczne, które maja za zadanie usuwanie wody, jednak po pewnym czsie robi się tam takie błoto, że sa pozapchane. Wtedy woda wylewa się na progi i na wykładzinę. Temamt znany na forum OCP
    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=33776
  • Poziom 8  
    Dzisiaj zaglądając pod maske zauważyłem że brakuję uszczelki tam gdzie idzie linka od maski i zalane jest silikonem , czy tam moze sie przedostawać woda bo tam marnie zalepione jest :)
  • Poziom 8  
    zakleiłem te miejsce gdzie brakowało uszczelki i spokój z wodą w samochodzie :)