Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Acer 3692] Problemy z ładowaniem baterii.

sl25e 04 Sie 2014 21:37 1002 4
  • #1 04 Sie 2014 21:37
    sl25e
    Poziom 11  

Problem jest z ładowaniem laptopa. Są momenty, że nagle w czasie pracy z podłączonym do sieci przerywa ładowanie i już nic nie pomoże wyciąganie i wkładanie wtyczki - bateria nie chce się doładowywać. Po całkowitym rozładowaniu muszę na wyłączonym laptopie naładować całkowicie baterię i dopiero można włączyć laptop. Gdy próbuję włączyć laptop z nie w pełni naładowaną baterią wyświetla się komunikat angielski o niezgodnej ładowarce z acerem, emituje ostry dźwięk i dioda ładowania pulsuje a ekran się wyłącza. A ładowarkę kupiłem w komplecie. Kiedyś tego problemu nie było. Zaczęło się chyba pod koniec używania oryginalnej pierwszej baterii. Nowa bateria ma rok i trzyma ok 100 min. Czy jest jakaś procedura restartu czy kontabilności baterii z ładowarką.

0 4
  • #2 05 Sie 2014 12:22
    wojtek7774
    Poziom 15  

sl25e napisał:
    Są momenty, że nagle w czasie pracy z podłączonym do sieci przerywa ładowanie i już nic nie pomoże wyciąganie i wkładanie wtyczki - bateria nie chce się doładowywać.

Może po prostu masz pęknięty kabel wewnętrznie? Musiałbyś poruszać w czasie ładowania (w różnych miejscach po kolei) i sprawdzić czy mam rację. Jeśli będzie raz ładować a raz nie w czasie poruszania to mamy przyczynę.

0
  • #3 05 Sie 2014 22:35
    maciek107
    Poziom 9  

Nie ma procedury restartu czy kompatybilności.
    Nowa bateria oryginalna czy zamiennik ?
    Jeżeli masz możliwość sprawdź z inna ładowarką, jeżeli masz oprogramowanie pomagajace obslugiwac lapotpa od producenta/nie wiem jak to okreslić/ to je przeinstaluj.

0
  • #4 06 Sie 2014 10:30
    sl25e
    Poziom 11  

Problem w tym, że jak nagle przerwie ładowanie to mimo rozłączania i łączenia zasilacza obojętnie czy w gniazdku czy wtyczce już nigdy nie będzie ładowała. Jeśli się wyłączy laptop natychmiast włącza się kontrolka i ładuje. Kabel na pewno dobry. Bateria chyba zamiennik bo kupiłem rok temu za 85 zł. Opisałem ten problem sprzedawcy i o dziwo uznał, że to jest wina oprogramowania baterii i bezpłatnie wymienił mi na nową. Ale ta zachowuje się identycznie. Dlatego szukam wsparcia na forum. Spróbuję poszukać innej ładowarki. Dzięki.

0
  • #5 06 Sie 2014 16:40
    wojtek7774
    Poziom 15  

sl25e napisał:
    Problem w tym, że jak nagle przerwie ładowanie to mimo rozłączania i łączenia zasilacza obojętnie czy w gniazdku czy wtyczce już nigdy nie będzie ładowała.

Miałem na myśli sprawdzanie na całości kabla, bądź przy samych końcówkach, gdzie kable najczęściej się łamie, szczególnie jeśli ktoś ma tendencję do mocnego zwijania.

0