Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung Galaxy S2 przy baterii żółty trójkąt z wykrzyknikiem i termometr

kleo1707 04 Aug 2014 23:00 30093 9
    kleo1707
    Level 8  
    Witam
    Od maja w spadku od mamy posiadam telefon Samsung Galaxy S2. Z tego co mi wiadomo ona nie miała z tym telefonem żadnych problemów. Za to ja mam, a problem polega na tym że np. gdy telefon się zwiesi i w celu odwieszenia go wyłączę to nie mogę go ponownie włączyć. Pojawia się symbol baterii (np. pełnej bo nie dawno był tel ładowany) żółty trójkąt z wykrzyknikiem i czerwony termometr. Dopiero po podłączeniu ładowarki można go załączyć. Telefon wiesza się coraz to częściej, nawet przy próbie wykonania połączenia. Chciałabym wiedzieć czy ktoś miał podobny problem i jak go rozwiązał. Wyczytałam tu i ówdzie że należy w takim przypadku wymienić TAŚMĘ Z GNIAZDEM USB. Ale czy to wystarczy? Jeśli tak to czy faktycznie trzeba coś tam lutować (bo tak piszą na forach) bo ja oglądałam filmik z takiej "operacji" i tam lutowanie nie było wykonywane. Telefon zamierzam naprawić sama jeśli to by była kwestia z tą taśmą, bo jak wiadomo serwis trochę kosztowny a taśma na allegro ok 30 zł :) z góry dziękuję za pomoc. Ania
    Bimer535
    Level 20  
    po pierwsze wymień baterie. Po wymianie jak nie ustąpią objawy będziemy myśleć dalej.
    kleo1707
    Level 8  
    aaaaaaaaaa zapomniałam wspomnieć że nowa oryginalna bateria dotarła 4 dni temu, włożyłam i na dzień dobry to samo :/
    Bimer535
    Level 20  
    czy telefon ma wgrany oficjalny rom czy custom rom? Wgraj odinem ten soft i zobacz czy problem zniknie.
    kleo1707
    Level 8  
    a jak to sprawdzić? z tego co mi wiadomo nigdy nikt nic w nim nie naprawiała ani nie wgrywał i szczerze mówiąc ja nie znam się na tym i na tych wszystkich pojęciach... no chyba że dostanę wskazówki jak to zrobić :)
    kleo1707
    Level 8  
    to już jutro jak znajdę chwilę (zapewne wieczorem jak synek zaśnie) bo dziś ledwo patrzę na oczy. Dam znać czy podziałało jak zrobię. Dziękuję za pomoc ;)
    kleo1707
    Level 8  
    Wczoraj podłączyłam telefon pod komputer i zrzuciłam zdjęcia a całą resztę usunęłam. Było bardzo dużo CACHE. Po tej czynności telefon sprawował się jak powinien. Po wyłączeniu nie było widoczne żadne ostrzeżenie i telefon można było normalnie włączyć. Nawet rano kiedy odłączyłam ładowarkę zniknęła ikonka baterii 100% która zawsze była widoczna. A teraz znowu zaczynają się cyrki. Na chwilę obecną nie mam nawet jak spokojnie oglądnąć instrukcji wygrywania ROMU bo 1,5 roczny synek nie bardzo daje cokolwiek zrobić. I tak się zastanawiam co sprawiło że przez te kilka godzin telefon działał jak powinien...te odrobaczenie przez wyczyszczenie? ale czym bym znowu go zaśmieciła? Korzystałam z 3 aplikacji- gry: Candy Crush Saga i Farm Heros Saga oraz Facebook ale bez wchodzenia w jakieś linki itp. Mój mąż mi cały czas suszy głowę że to na bank przez te dwie gry...czy ma rację?
    Bimer535
    Level 20  
    Na bank nie wina gier bo moja córka ma ich 50 i takiego problemu nie ma