Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy mozna poąłczyc dwa routery ale jakimy antenami ??/

25 Kwi 2005 13:24 1064 3
  • Poziom 13  
    Posiadam router D-link G604T z wi-fig 54mb podłaczone ejst do niego 4 uzytkowników wszystko śmiaga świetnie. Kazdy posiada anteny kierunkowe 19dbi YAGI a ja dookólna również 19dbi

Chce rozbudowac te sieć jeden kumpel jest w odległości 2 km podłaczony jak pisałem wczesniej antena kierunkową a obok niego jest sąsiad również chce sie połaczyć jednak niewidzi mojego AP chce związku tym u tego kumpla postawic drugi AP i związku z tym mam kilka prostych pytań:

1. Czy te AP sie wykryja czy musze w jednym znich ustawiac np: AD HOC ???

2. Czy jesli do tego drugiego AP bedzie podłączona antena kierunkowa to czy sąsaid kierując swoja antene również sie dołaczy do sieci (te anteny nie są w swoja strone skierowaną są usatwione pod kontem 90 stopni)

3. Czy lepiej zamontować druga antene dookólna ale czy obie anteny na odległosc 2km sie złapią ???

4. Planuje kupic drugi router d-link model bez modemu adsl tylko wifi g czy nie bedzie konfliktu pomniedzy nimi te samy IP itp....???

5. Czy bede mógł konfigurowac tamnten router z własnego domu ??? CZy jedynie u tej znajomego :-(

6. A może wysatrczy kupic MOST z natan dookólna jednak sam juz nie wiem słyszałem iz jest on stosowany do połączenia sieci LAN z WLAN a nie dwóch sieci WLAN :-( ????

Z góry wielkie dzięki za odp.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    OloWeb napisał:

1. Czy te AP się wykryja czy musze w jednym znich ustawiac np: AD HOC ???

Musiałbyś ustawić ten AP w trybie AP-client względem swojego AP. Na nim 2 nateny kierunkowa - twój głowny AP, panelowa lub dookólna dla klientów.
    Wtedy obaj klienci podłaczaliby się do AP-client'a

Cytat:

2. Czy jesli do tego drugiego AP bedzie podłączona antena kierunkowa to czy sąsaid kierując swoja antene również się dołaczy do sieci (te anteny nie są w swoja strone skierowaną są usatwione pod kontem 90 stopni)

Nie bardzo wiem o czym tutaj piszesz, ale raczej nie.

Cytat:

4. Planuje kupic drugi router d-link model bez modemu adsl tylko wifi g czy nie bedzie konfliktu pomniedzy nimi te samy IP itp....???

Nie - trzeba tylko ustawić inne IP (nie ma tego problemu rpzy AP-client

Cytat:

5. Czy bede mógł konfigurowac tamnten router z własnego domu ??? CZy jedynie u tej znajomego :-(

Będziesz mógł jeśłi to wcześniej ustawisz.

Cytat:

6. A może wysatrczy kupic MOST z natan dookólna jednak sam juz nie wiem słyszałem iz jest on stosowany do połączenia sieci LAN z WLAN a nie dwóch sieci WLAN :-( ????

AP-client praktycznie to realizuje.
  • Poziom 12  
    Cytat:
    2. Czy jesli do tego drugiego AP bedzie podłączona antena kierunkowa to czy sąsaid kierując swoja antene również się dołaczy do sieci (te anteny nie są w swoja strone skierowaną są usatwione pod kontem 90 stopni)

Jaka bedzie odleglosc sasiada od tej anteny? Mi osobiscie AP zlapal idealny sygnal z anteny BabuYaga z odleglosci 30m pod katem okolo 80 stopni.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Podstawa to to ze jak tamten nowy ap ustawisz w trybie apc to do niego juz za bardzo sie nie podlaczysz musialby miec funkcje WDS wiec przy zakupie zwroc na to uwage i wtedy do niego podlaczysz sie tym dodatkowym klientem. Aresacje poszczegolnych apekow sobie pozmieniasz. Podstawowa konfiguracje musisz zrobic wpinajac sie do tego nowego ap po kablu, pozniej jak juz zaskoczy w wlanie to przez siec radiowa bedziesz to robil .