Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Fabia 1.4 16V BXW 2007r - Brak mocy , nie wkręca się na obroty

05 Sie 2014 12:17 5436 2
  • Poziom 15  
    Witam
    Mam problem ze swoją skodą Fabią II z 2007 roku , silnik 1.4 16V . Autko nie ma w ogóle przyspieszenia, na luzie wkręca się max na 4,5 tys obrotów. Auto ma przejechane 160 tys (orginalny). Lampka check się nie swieci . Po podłaczeniu pod komputer brak błędów. Samochód nie ma mocy zarówno na benzynie jak i na gazie. Świece nowe , zapala bez problemowo. Obroty trzyma równiutko , przepustnica czysta, rozrząd sprawdzony(wszystko jest dobrze ustawione) ciśnienie na cylindrach idealne i równe na każdym. Samochód nie kopci nawet grama, kolor świec po wykręceniu jaśniutki. Samochód również bardzo dużo pali ok 12-13l gazu. Sprawdzałem katalizator i jest drożny, po odkręceniu rury za I katalizatorem samochód się wkręca do 6 tyś ale nadal podczas jazdy przyspieszenia brak . Dodam że silnik nie łapie nigdzie lewego powietrza bo jak zatkam przepustnice to gaśnie. Co proponujecie sprawdzić? Mogę wykonać jakieś logi i wrzucić tutaj tylko nie wiem z jakiej grupy. Instalacja gazowa założona jakieś 3 tyg. temu. Rozumiem że np sonda lambda odpada bo instalacja posiada emulator sondy więc by na gazie przynajmniej śmigał.
    Z góry dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Temat juz jakiś czas leży a usterka pewnie namierzona i usunięta wiec co był przyczyna takiego zachowania??
  • Poziom 15  
    Witam
    Tak temat rozwiązany . Wywalony został drugi katalizator i przeprogramowany komputer. Niestety to nie było już w mojej kwesti . Usterke usunięta w innym warsztacie posiadająca bardziej profesjonalny sprzęt.