Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Asus Xonar DGX - Trzeszczenie,buczenie

mako1998 05 Aug 2014 16:28 2238 11
 • #1
  mako1998
  Level 9  
  Witam.Zakupilem nową karte dzwiekowa asus xonar dgx za 100zł i nie stety karta nie działa tak jak powinna.Z karty wydobywają się dziwne dzwięki,a dodatkowo gdy poruszam myszka,głosniki tak jakby reagują i "buczą".Po podłączeniu telefonu do glosnikow dzialaly prawidlowo, wiec na 100% jest to problem karty dzwiekowej.Do karty nie mam podpiętego dodatkowego zasilania(być moze nie wymaga),lecz probowalem podpiąc kabel mini molex o nazwie HD audio(od zintegrowanej zasilanie) do gniazda Front panel na karcie dzwiekowej, lecz to tez nic nie pomogło.
  W biosie jest wszystko tak jak powinno(zintegrowana na Disabled),cmos resetowalem,sterowniki przeinstalowywalem,system przeinstalowalem.Jedyne co mi przychodzi do glowy to, to ze jest wadliwe wejscie na mini jacka w karcie.Kondensatory wygladaja ze są w porządku.Zamieszczam też film jak to wygląda, a dokladniej jak to slychać(w tle szum komputera). Help

  https://www.youtube.com/watch?v=eToTMaELDvA (w tle szum komputera)
 • #2
  Piotr922
  Level 16  
  Podłącz dodatkowe zasilanie. Skoro karta takowe ma, to ma mieć.
 • #3
  mako1998
  Level 9  
  "Do karty nie mam podpiętego dodatkowego zasilania(być moze nie wymaga),lecz probowalem podpiąc kabel mini molex o nazwie HD audio(od zintegrowanej zasilanie) do gniazda Front panel na karcie dzwiekowej, lecz to tez nic nie pomogło. "
 • #4
  Aseri15
  Level 33  
  Jak wygląda sprawa uziemienia w Twoim domu ?

  Jeżeli uziemienie jest, to prawdopodobnie karta uszkodzona. Na poprzedniej było to samo ?
 • #5
  sylweksylwina
  Moderator of Computers service
  HD audio to nie jest po pierwsze "mini molex" po drugie nie jest to zasilanie tylko wyprowadzenia do przedniego panelu (mikrofon, słuchawki na obudowie) Do karty nie potrzeba dodatkowego zasilania. Reszta tak jak Aseri15 napisał.
 • #6
  mako1998
  Level 9  
  @Aseri15
  Mogł byś bardziej rozwinąc swoją myśl?
  Chodzi ci o uziemienie instalacji czy uziemienie dachu(nie znam sie "uziemianiu" wiec pytam otwarcie)

  Na integrze wszystko smigało tak jak powinno.
 • #7
  sylweksylwina
  Moderator of Computers service
  Chodzi oczywiście o uziemieniu instalacji. Bolec w gniazdku powinien zostać podłączony do PE Jak masz nową 3-żyłową instalację to powinno być ok
 • #8
  mako4446
  Level 9  
  W gniazdku ten srebrny "bolec" jest podlączony do zlodziejki.
 • #9
  Aseri15
  Level 33  
  Ten srebrny bolec to przewód PE. Nie chodzi o samą złodziejkę. Chodzi o elektrykę Twojego mieszkania/Domu. W pewnym sensie złodziejka też gra rolę, bo jeżeli ona nie ma przewodu PE, to komputer nie jest uziemiony i głośniki mają prawo buczeć. Jeżeli nie wiesz jak wygląda instalacja w Twoim miejscu zamieszkania, poproś kogoś, kto się zna, aby to ocenił.
 • #10
  mako1998
  Level 9  
  Kazde kable podlaczylem tak zeby mialy uziemienie i tak samo jest jak bylo, lecz po podpieciu mini jacka z tylu na front panel(FP Headphones) problem jakby ustaje.
 • #11
  Aseri15
  Level 33  
  To z tyłu czy na front panel ? Front to inaczej przód...
 • #12
  mako1998
  Level 9  
  tzn.Wzialem jacka od tylu i dalem na front panel z przodu