Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakup dobrej szlifierki kątowej

05 Sie 2014 17:45 1662 4
  • Poziom 6  
    Witam
    Potrzebuje kupić szlifierkę kątową by czasem coś przyciąć czy zeszlifować. Początkowo miałem na oku Einhella za 99.90 z promocji w brico ale już ich nie było(może na szczęscie). Teraz posatnowiłem trochę zwiększyć mój bardzo ograniczony budżet i na celowniku mam nst. szlifierki:

Makita GA5030 - cena 250 zł z przesyłką - 720 Wat
    Bosch GWS 7-125 - cena 190 razem z przesyłką więc najbardziej mi się ta opcja podoba - moc: 720 W
    Bosch GWS 850 CE 125mm- cena 250 z przesyłką- moc 850 wat

I tak , dlaczego nie biorę tej która najbardziej mi się podoba?
    dlatego, że chce żeby była w stanie dobrze pracować i ciąć od czasu do czasu stal (jakaś rura, profile ok. 3mm itp.) przy tym najtańszym modelu boscha podają że służy do szlifowania różnyczh materiałów i cięcia ale w ceramice, boję się czy nie będzie za słaba, Makita niby ma taką samą moc a jest droższa i w tej cenie mogę mieć boscha 850W.
    Nie znam sie na tym za dobrze, mialem kontakt ze szlifierkami pracując na wakacjach w zakładzie wujka ale tam był drogi sprzęt, na który mnie, studenta kompletującego swoje narzędzia nie stać i zresztą nie byłby mi taki potrzebny do mojego użytku.
    A więc co mi poradzicie? Czy ten najmniejszy bosch da radę? szlifierka nie będzie używana za często ale chce by służyła kilka lat
  • Poziom 31  
    Osobiście, nie używając szlifierki do celów zarobkowych nie przypłacałbym za jakość. Mało eksploatowana nawet najtańsza posłuży Ci kilka lat. Studentem nie będziesz wiecznie wiec za jakiś czas będzie Ciebie stać na nową, lepszą jeżeli zajdzie taka potrzeba.
  • Poziom 6  
    Czyli, że co? wziąć coś najtańszego z brico? widziałem graphite za 120 zł, najtańsze jakieś były po 90 ale nie wiem czy na tarcze 125. Z drugiej strony płacić za sprzęt no name 120 zł gdzie za nieco ponad 100zł wiecej mogę mieć makitę i być może sprzęt na lata a jako ze mieszkam na wsi to nigdy nie wiadomo do czego się przyda... ojciec ostatnio zajechał pożyczoną ale on do elektronarzędzi ma wyjątkowo ciężką i pechową rękę...

Ktoś jeszcze się wypowie?
    dzięki markoz za wypowiedź ;)
  • Poziom 31  
    ra1212 napisał:
    Czyli, że co? wziąć coś najtańszego z brico? widziałem graphite za 120 zł, najtańsze jakieś były po 90 ..

Za 90zl masz dwie. Musisz sobie szczerze odpowiedzieć jak intensywnie będziesz ja używał? Ja używam nonename i do sporadycznych prac majsterkowicza mi wystarcza.
    Ale jak będziesz ciął nią pól dnia kilka razy w tygodniu to kup coś pewniejszego.
    Jak kupujesz sprzęt dla majsterkowicza a używasz do prac profesjonalnych, to firmowa też zajedziesz.
    np.
    Dla majsterkowicza który raz na rok wierci dziurę w ścianie aby powiesić obrazek, wystarczy tania wiertarka z udarem. Ale ktoś kto instaluje sufity podwieszane potrzebuje solidnego narzędzia.

.. wiesz co, wybierz najdroższa, nie będziesz później narzekał, że zaoszczędziłeś niepotrzebnie ;)
  • Warunkowo odblokowany
    Do cięcia najlepsza jest :
    Po pierwsze - piła stołowa.
    Po drugie - jeśli szlifierka to mocna, może być nawet ciężka ale 230-tka.
    Małe szlifierki takie jak podałeś dobre są typowo do szlifowania, ew cięcia takiego że duża maszyna jest zbyt niezdarna.
    Z tych wymienionych preferuję Makitę bo jest niezwykle zgrabna.