Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bravo JTD CF2 - System Common Rail - edycja mapy wtrysku.

Adek4100 05 Sie 2014 18:10 1038 0
    Adek4100
    Poziom 17  
    Witam wszystkich bardzo serdecznie.
    Od paru dni szukam uciążliwie na forach internetowych różnego rodzaju poradników i instrukcji edycji map wtrysku w silnikach diesla. Niestety nie znalazłem zupełnie nic. Zacząłem się tym interesować gdy dowiedziałem się że istnieje możliwość edycji map wtrysku bez konieczności strojenia samochodu na hamowni.
    Na chwilę obecną posiadam wskaźnik ciśnienia doładowania oraz wskaźnik EGT, na podstawie ich odczytu chciałbym "uczyć się" w miarę możliwość edytowania map, w ten sposób aby silnik na tym za bardzo na tym nie cierpiał. Posiadam oryginalne wsady które testowo wrzuciłem do mojego sterownika i rzeczywiście różnica w przyspieszeniu jest kolosalna. Ciśnienie doładowania w moim silniku zmienia się poprzez zawór MBC ponieważ jest to silnik CF2 w którym turbo nie jest sterowana jeszcze komputerem i nie posiada zmiennej geometri.

Przede wszystkim moim celem nie jest osiągnięcie jak największej mocy w samochodzie lecz nauka i zdobycie umiejętności odczytywania map oraz jej edycja. Prosił bym o jakąkolwiek pomoc, umieszczenie jakiś poradników, instrukcji, różnego rodzaju FAQ oraz programów które przydadzą się w dążeniu do mojego celu. Instrukcje mogą być również w języku angielskich.

Bardzo serdecznie dziękuję!