Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Karcher hd 655 - "Pulsacyjne" ciśnienie na dużym przepływie wody

gscan2 05 Aug 2014 20:25 9120 3
    gscan2
    Level 2  
    Witam. Mam problem z myjką karcher hd 655. Kupiłem ja miała być sprawna ale coś jest nie tak jak powinno (chyba). Wcześniej nie miałem żadnej myjki. Otóż gdy ustawie na myjce max przepływ wody działa tak że przez jakieś 2sekundy daje maksymalne i przez 2 sekundy jakby mniejsze. Na ustawionym mniejszym przepływie wody takie coś się nie dzieje- działa normalnie. Kilka razy jakby ją "załapało" i działała dobrze przez jakieś 40sekund. Ciśnienie jest bardzo mocne przez ten czas gdy podaje maksymalny przepływ - zrywa nawet lakier z ciągnika. Dla zobrazowania jakby ktoś nie zrozumiał przesyłam filmik. Wie ktoś jaka może być przyczyna i cena naprawy? A może ja coś robię źle że tak chodzi? dzięki za odpowiedzi.

Dodano po 14 [sekundy]:

kryzđ
    Level 15  
    Witam,
    Czy ciśnienie w instalacji wodociągowej jest właściwe? Może , długi i za mały przekrój węża zasilającego myjka ma za mało wody na zasilaniu. .
    gscan2
    Level 2  
    Mam wodę ze studni głębinowej, ciśnienie jest raczej mocne w wężu. Ale w sumie wąż od kranu do myjki był dosyć długi także może i masz racje, jutro sprawdzę. Chociaż wydaję mi się że ciśnienie w wężu było wystarczające.
    wojtasdw
    Level 14  
    kryzđ wrote:

Czy ciśnienie w instalacji wodociągowej jest właściwe? Może , długi i za mały przekrój węża zasilającego myjka ma za mało wody na zasilaniu. .

Wtedy inaczej by się zachowywała...

Sprawdź czy coś ci nie zapchało dyszy, albo sprawdź pistolet czy niema za dużego luzu na dźwigni. Z czasem jak się bebechy zużywają po naciśnięciu dochodzi do niepełnego otwarcia przez co przekrój się zmniejsza i takie będą objawy. Najlepiej sprawdź na innym pistolecie...