Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat 94 climatronic

25 Kwi 2005 14:26 2657 3
  • Poziom 11  
    Problem jest taki ze po włączeniu przez jakieś 5 minut nie da sie regulować siły nawiewu ani i nie działa klima, da sie tylko zmieniać ustawienia nawiewu, po jakiś 5 minutach przełączy sie przekaznik i działa nawiew i jego regulacja a w miejscu gdzie wyswietlana jest temp. zewnętrzna pojawia sie "HE" - czy wie ktoś co to oznacza - błędów w klimatroniku brak czasem pojawi sie czujnik temp zewnętrzenej ale on jest dobry i przewody tez są ok.
  • Poziom 27  
    dzieje się tak gdy uszkodzeniu ulegnie czujnik temperatury
  • Poziom 10  
    Też miałem ten sam problem, dokładnie identyczny. Było to zimą, i nie mogłem sobie poradzić z odparowywaniem szyb. Pojechałem do jakiegoś majstra od klimy, który stwierdził że nie ma gazu, wciskał zawory i nic mu nie leciało.
    Minęło trochę czasu, zrobiło się cieplej no to zacząłem szukać. Dostałem sie do przewodów przy sterowniku klimy i niby nic nie zrobiłem, ale nagle zaczęło wyświetlać temp zewn. i sterowaniem nawiewem zaczęło działać.
    Sprawdziłem te zawory i gaz jest, ile nie wiem, ale jednak syczy.
    Klima nie chłodzi, ale reszta działa, więc może zrobiło się cieplej i ciśnienie gazu wzrosło ??? Kiedy włącze zapłon to jakieś 2-3 sek. mruga wyświetlacz i odrazu jest sterowanie nawiewami, temp wskazuje porawnie.
    Może nie pomogę Tobie, ale napewno rzucę jakieś światło na ten temat.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 1  
    Witam wszystkich. Miałem identyczny przypadek w moim aucie (Passat b5 98r 1.8 ADR). Otóż pewnego razu podczas zgaszenia silnika Climatronik nadal pracował i w miejscu temperatury zewnętrznej pokazywło się HE. Stało się tak tylko raz. Ponieważ jestem z zawodu mechanikiem i jeżdżę tylko passatami to nie dawało mi spokoju słynne HE o które tak wszyscy pytają. Zacząłem szukać wiec na wszelkie możliwe sposoby i okazało się że moje auto jest wyposażone w WEBASTO T70 które jak później się dowiedziałem jest podpięte pod Climatronik. W czasie gdy odpali się WEBASTO na wyświetlaczu pojawia się HE i to za każdym razem kiedy odpaleniu podgrzewacz. Nie wiem jak to wygląda u Ciebie, ale jeżeli masz WEBASTO i dzieje się to gdy na zewnątrz zrobi się troszkę chłodniej to masz już odpowiedź na pytanie. Pozdrawiam