Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ciągnik TZ4K14 - Jaki olej do silnika

05 Aug 2014 22:12 5139 3
  • Level 10  
    Moje pytanie brzmi. Jaki olej lejecie do silnika w tym ogrodniczym ciągniku. W instrukcji podają SUPEROL 11 B letni oraz zimowy z nieco innym oznaczeniem. Takiego raczej teraz nie kupi.Lecz są osoby co leja Lotos Diesel 15W40 .
    A chcę wiedzieć, czy ktoś z pośród właścicieli tego sprzętu leje inny olej, znaczy innej marki. Było by miło wiedzieć jaki wlać można jeszcze,niż tak skazanym byc na jednego producenta którego się zna. Proszę o dość szczegółowe opisy w odpowiedzi, bo oleje podobne mimo że pisze do diesel, to jednak maja różnicę,tak jak owy lotos diesel ,a lotos city diesel ,sa różnice a ponoć niewłaściwy olej może sie jak to powiadają " spienić "
  • Level 35  
    Lej olej o lepkości zalecanej przez producenta silnika czyli 15W40. Producent oleju dowolny.
  • Level 11  
    Mam ten ciągnik od dwudziestu lat i leje do niego ORLEN OIL CLASSIC SJ/CF 15W-40
    ale jak napisał jerry1960 producent niema znaczenia,ważne 15W-40 i żeby był do dizla
    tzn.przed liczbą lepkości powinna być literka C .
  • Level 2  
    Witam,
    W tym modelu właściwym olejem jest olej silnikowy klasy 15W40.
    Orlen zaliczany jest do jednych z tańszych olejów .
    Godnym polecenia produktem jest wysokiej klasy olej mineralny Fuchs 15W40 Titan Truck

Pozdrawiam