Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stuki w C.O po odkręceniu CWU - Hałas z C.O. Jakby "kapanie", "ty

05 Sie 2014 22:34 3096 6
  • Poziom 8  
    Mam problem z dziwnymi odgłosami z C.O. po odkręceniu CWU. na rozpalonym piecu mianowicie jakby "kapanie" "tykanie", ale nie zauważyłem żadnych wycieków. Dziwne hałasy cichną po około 30 min. po zakręceniu CWU. Zauważyłem natomiast spadek ciśnienia z C.O. z 1bar-a do 0 po paru dniach. Moje pytanie brzmi: Czym są spowodowane te stuki? Jeśli wyciekiem, to gdzie go szukać???
  • Poziom 18  
    Witam,

następnym razem opisz z czego skalda się Twoja kotłowania a jak nie potrafisz to zrób zdjęcie.

Podejrza/-ny/-ne na start:

- zawór bezpieczeństwa na c.o., zdarza się że przyczyną jest kamień
    - sprawdzić naczynie przeponowe na c.o. (jak pękła membrana to nie przejmuje objętości podczas grzania i zawór bezpieczeństwa c.o. wyrzuca wodę)
  • Poziom 8  
    Zawór bezpieczeństwa jak i naczynie przeponowe w 100% sprawne. A chodzi mi o odgłosy z C.O. które pojawiają się przy odkręceniu ciepłej wody jakby "kapanie, tykanie". Przy odkręceniu zimnej wody nic nie słychać. A moja kotłownia składa się z tego co każda kotłownia z układem zamkniętym (ciśnieniowym). Kocioł, pompa, sterownik pompy, bojler, naczynko przeponowe, zawory kulowe i bezpieczeństwa. Żadnych innych wynalazków, tylko to co konieczne.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    A jak kolego sprawdziłeś naczynie przeponowe skoro uważasz że jest sprawne? Przy zimnej wodzie to na logikę nie będzie słychać gdyż woda nie przechodzi przez kocioł tylko jest bezpośrednio z wodociągu :)
  • Poziom 8  
    Zdemontowałem naczynko opróżniłem je z wody a z drugiej strony zmierzyłem jakie jest ciśnienie gazu.
  • Poziom 18  
    Jeżeli Twoja kotłownia jest taka jak wszystkie to świetnie trafiłeś. Na forum jest mnóstwo tematów i materiałów o dokladnie takiej samej kotlowni.

Jaki jest rodzaj ZB na c.w.u.? Instalacja śpiewa tak samo przy każdym natężeniu przeplywu?
  • Poziom 8  
    Nie hałas jest różny w zależności od przepływu. Tak zwane "Tykanie" przyśpiesza im bardziej odkręcę kurek ciepłej wody. TAK sobie pomyślałem że może winnym jest bojler??? Ale nie jestem pewien i nie chce go demontować nie potrzebnie....???