Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NEC LCD175VXM+ - zanikanie, rozmywanie się obrazu zmiana kolorów

Pioro33 05 Sie 2014 23:35 972 1
  • #1 05 Sie 2014 23:35
    Pioro33
    Poziom 19  

Witam Serdecznie,
    problem dotyczy starszego monitora NEC LCD175VXM+ w którym objaw jest trudny do opisania ale najtrafniej można określić go jako zanikanie, rozmywanie się obrazu zmiana kolorów.
    Objaw przedstawiają załączone niżej zdjęcia. Sprawdziłem napięcia z zasilacza i wszystkie są w normie, sztywno się trzymają. Raz na jakiś czas monitor potrafi się włączyć i pracować poprawnie przez jakiś czas, a po tym czasie zaczyna się właśnie przenikanie, rozmywanie kolorów.
    Czy ktoś spotkał się z podobną usterką i udało się ją usunąć? Jak wspomniałem zasilacz jest sprawny, łączenia matryca płyta główna - sprawdziłem i nie mogę się do niczego przyczepić. Monitor ma swoje lata ale byłbym wdzięczny za wskazówki dotyczące jego reanimacji.

Dziękuję i pozdrawiam

NEC LCD175VXM+ - zanikanie, rozmywanie się obrazu zmiana kolorów NEC LCD175VXM+ - zanikanie, rozmywanie się obrazu zmiana kolorów NEC LCD175VXM+ - zanikanie, rozmywanie się obrazu zmiana kolorów NEC LCD175VXM+ - zanikanie, rozmywanie się obrazu zmiana kolorów NEC LCD175VXM+ - zanikanie, rozmywanie się obrazu zmiana kolorów NEC LCD175VXM+ - zanikanie, rozmywanie się obrazu zmiana kolorów NEC LCD175VXM+ - zanikanie, rozmywanie się obrazu zmiana kolorów

0 1
  • #2 06 Sie 2014 06:57
    dzimi
    Moderator

Jak napięcia 3,3V i 1,3V? Są poprawne , stabilizatory nie nagrzewają się zbyt mocno? Jak tam jest matryca i kontroler matrycy? Próbowałeś podstawiać inną matrycę?

0