Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Młynek ekspresu KRUPS EA8000 - Gdzie kupić części?

06 Sie 2014 01:38 10098 23
  • Poziom 2  
    Witam

Expres przestał mielić kawę, sam młynek działa tylko wyłamały się łopatki z plastikowego pierścienia znajdującego się pod żarnami.
    Rozebrałem młynek wyciemniałem uszkodzony element, niestety nie mogę znaleźć zamiennika. Tu rodzą się moje pytania.

1) Gdzie można kupić ten plastikowy pierścień?
    2) Czy ktoś mógł by mi podać wymiary i kształt łopatek?

Ps. Jak tylko będę miał okazje to wrzucę zdjęcia elementu.
  • Pomocny post

Specjalista AGD
    Ale samego pierścienia, tj fachowo nazywa się to "wyrzutnik", nie kupisz..
    Producent nie przewiduje takowej częsci do wymiany.. jedynie cały młynek..
    Można próbować kupić używany młynek ale to też loteria..
  • Poziom 12  
    nioop napisał:
    Ale samego pierścienia, tj fachowo nazywa się to "wyrzutnik", nie kupisz..
    Producent nie przewiduje takowej częsci do wymiany.. jedynie cały młynek..
    Można próbować kupić używany młynek ale to też loteria..

Witam,
    Jak sobie poradziłeś z pierścieniem przesuwającym kawę? Ja także szukam tego elementu młynka do Krups EA8050 i stoję przed alternatywą kupna całego młynka. Ekspres działał bezawaryjnie 4 lata i zastanawiam się, czy jest sens kupna drogiego elementu, bo za chwilę okaże się, że trzeba wymienić termoblok, itd. Niestety wszystkie podzespoły do Krupsa są drogie. Pozdrawiam.

• Specjalista AGD
    [quote="Tulkas_42"
    Jak sobie poradziłeś z pierścieniem przesuwającym kawę? [/quote]

Nie bardzo rozumiem pytania..

Szczerze mówiąc to ekspresy te są tak skonstruowane, że wiele w nim elementów jest eksploatacyjnych jak choćby siłownik tłoka.
    Jeżeli ekspres ten ma 4 lata i nie miał zadnej awarii a nie miał wymienianych zadnych uszczelek to wielce prawdopodobne jest pojawienie się wycieków spod ekspresów..

Z doświadczenia z tego co zauwazyłem, ekspresy te wytrzymują około 5000 kaw, potem nalezało by wymienić wszystkie uszczelki w ekspresie oraz wyregulować młynek. Naturalnie te 5tys kaw wytrzymuje przy eksploatacji z dbałością o sprzęt tj normalna kawa, woda bez piachu (tak tak, bez piachu), czy regularne czyszczenie i odkamienianie..
  • Poziom 12  
    nioop napisał:
    [quote="Tulkas_42"
    Jak sobie poradziłeś z pierścieniem przesuwającym kawę?

Nie bardzo rozumiem pytania.. [/quote]

Moje pytanie dotyczyło "wyrzutnika" kawy, tzn. plastikowego pierścienia z 8 łopatkami zamontowanego pod metalowymi żarnami mielącymi młynka. Łopatki wypychają zmieloną kawę przez boczny otwór zakończony skierowanym w dół "zsypem", gdzie zamontowany jest dodatkowo rozdrabniacz drutowy. Tego drobnego elementu nie można nigdzie kupić. Jest tylko oferta sprzedaży całego młynka z silnikiem za ponad 320 zł. Stąd moje pytanie, jak sobie z tym poradziłeś... Kiedyś na Allegro była oferta naprawy tego elementu. Pozdrawiam.

• Specjalista AGD
    A nikt nie wspomniał ze sobie z tym poradziłem..
    Ja po prostu wymieniam młynek w takim przypadku..
    Nie ukrywam, że tez z chęcią bym się dowiedział jak ów wyrzutnik zrobić..
    Czy tokarka dała by radę coś takiego "wyżłobić" ?
  • Poziom 12  
    Prawdopodobnie taki pierścień można na precyzyjnej tokarce zrobić. Ja się do niego nie dobrałem, ponieważ nie mogę odkręcić śruby mocującej od spodu oś żarna. Widzę go jedynie przez otwór zsypu kawy. No i oczywiście po oczyszczeniu komory młynka wysypały mi się wyłamane łopatki tego pierścienia.
    Już zaoferowano mi kompletny używany młynek ze sprawnym wyrzutnikiem kawy. Czekam na dostawę. Kiedy znajdę chwilę czasu dobiorę się do tego elementu młynka i wtedy napiszę, czy da się takie coś dorobić. Najlepiej byłoby na drukarce 3D. Problem skąd wziąć odpowiednie tworzywo.
    Teraz dopiero zobaczyłem, że w wiadomości na samej górze tego tematu na dołączonych przez forumowicza Tap1 fotkach jest dokładnie pokazany ten pierścień. Na 3. od lewej fotce nałożony na oś wewnętrznej części żarna. A na 1. i 2. już po zdjęciu z osi. Na pierścieniu są ślady (nieco bielsze paski) po wyłamanych łopatkach. Mają one grubość pierścienia, czyli 5 mm i wystają prostopadle z niego również na około 5 mm. Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    [quote="Tap1"]Witam

Expres przestał mielić kawę.....................Tu rodzą się moje pytania.

1) Gdzie można kupić ten plastikowy pierścień?
    2) Czy ktoś mógł by mi podać wymiary i kształt łopatek?
    [........./quote]

Do kupienia są jedynie nowe kompletne młynki z silnikiem w cenie ponad 300 zł.
    Ja kupiłem używaną górną częścią młynka z dobrym pierścieniem wyrzutnika kawy. Chcę wyjąć sam wyrzutnik, bo żarna są wyrobione i głośno pracują.
    Nie mogę jednak odkręcić nakrętki na dole osi żarna. Ani w kupionym młynku, ani w swoim. Stąd pytanie, czy ta nakrętka ma jakiś inny, np. lewostronny gwint? Czy normalny i wystarczy większe imadło?
    Przepraszam za odgrzewanie starego tematu i pozdrawiam.

• Specjalista AGD
    Nakrętka ma lewostronny gwint..
    Imadłem mi osobiście jest ciężko przytrzymać żarno tak by się nie kręciło wraz z nakrętką, osobiscie stosuje do tego klucz typu francuz bądź mors ;)
  • Poziom 12  
    nioop napisał:
    Nakrętka ma lewostronny gwint..
    Imadłem mi osobiście jest ciężko przytrzymać żarno tak by się nie kręciło wraz z nakrętką, osobiscie stosuje do tego klucz typu francuz bądź mors ;)

OK. Domyślałem się, że z nakrętką coś "nie tak". Serdecznie dziękuję i pozdrawiam świątecznie.

Dodam jeszcze, że specjalista mechanik podpowiedział mi, iż należy delikatnie opukać młotkiem z wielu stron nakrętkę przed jej odkręceniem. Tak też zrobiłem i o dziwo odkręciłem ją bez większego trudu przytrzymując od strony żarna tzw. żabką.
  • Poziom 12  
    astw napisał:
    Gdzie kupić kompletny młynek?

Młynki ma firma www.north.pl. Trzeba pytać o konkretny model w Dziale Handlowym pisząc na: north(malpa)north.pl. Odpowiadają na maile i udzielają porad. Pozdrawiam.

• Specjalista AGD
    Jeżeli jeszcze ktoś z powyższychforumowiczów lub też innych ;) jest zainteresowany młynkiem, aktualnie w moje ręce wpadł młynek, który zrobił dosłownie dwie kawy ;)

Młynek ekspresu KRUPS EA8000 - Gdzie kupić części? Młynek ekspresu KRUPS EA8000 - Gdzie kupić części?
  • Poziom 2  
    Witam

Też szukałem możliwości zakupu wyrzutnika, okazało się, że najciemniej pod latarnią.
    W serwisie firmowym Krups w Łodzi przy ul. Tetmajera zamówiłem wyrzutnik (nie było na miejscu), czas oczekiwania ok. 7 dni, cena 25 zł.
    Pozostało cierpliwie czekać na dotarcie przesyłki.

Pozdrawiam

• Specjalista AGD
    Panie Marku, bardzo proszę o informację jeżeli będzie miał Pan juz w ręku ów wyrzutnik, bo ciekawi mnie fakt, że producent nigdy nie wypuszczał poszczególnych części do młynka, od zawsze był tylko cały młynek..
    Więc ciekawi mnie jeżeli autoryzowany serwis KRUPSa nie bierze części od producenta to skąd :) O ile faktycznie mają dostęp do tej części..
  • Poziom 2  
    Też byłem zdziwiony jak pani powiedziała, że mogę kupić sam wyrzutnik. Na razie pozostaje czekać na przesyłkę.
    Dam znać jak już ją odbiorę.

Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Niestety zamówiona część, która miała być okrągła z łopatkami okazała się prostokątna z dwoma drucikami :( Szkoda, że nie miałem wymontowanego wyrzutnika jak byłem się pytać w serwisie, zapewne nie byłoby wątpliwości.

Po krótkiej rozmowie pani stwierdziła, że niestety TA część jest integralną częścią młynka niedostępna oddzielnie.

Zamówiłem kompletny młynek za 220 zł, znowu czekam na przesyłkę.

Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    marekr76 napisał:
    Niestety zamówiona część, która miała być okrągła z łopatkami okazała się prostokątna z dwoma drucikami .......

Bez tego elementu (rozdrabniacza) z drucikami młynek także pracuje. Dodano go w nowszej wersji młynka. Natomiast wyrzutnik kawy to plastikowy pierścień z 8 łopatkami, który w trakcie mielenia kawy popycha ją do z zsypu. A cena zamówionego młynka wyjątkowo niska, bo u większości dostawców powyżej 300zł.
    Pozdrawiam,
  • Poziom 2  
    Młynek odebrany w piątek i zamontowany w sobotę. Cena tak jak pisałem wcześniej 220 zł. Ekspres działa, choć ma nieco inny odgłos podczas mielenia w porównaniu do starego młynka. Być może jest to problem ustawienia grubości mielenia, choć starałem się ustawić tak jak było na starym młynku.

Oby teraz długo służył i łopatki się nie łamały :D
  • Poziom 12  
    Młynki są fabrycznie ustawiane. Dodatkowa regulacja grubości mielenia ustawia trzy położenia dźwigni, która wstępnie jest ustawiona wg specjalnych znaków (kolorowych kropek) na plastikowym pierścieniu. Z mojego doświadczenia wynika, że niewielkie zmiany ustawień tego pierścienia powodują duże zmiany w mielonych ziarnach. Była już o tym mowa na forum. Pozdrawiam.

• Specjalista AGD
    Młynki KRUPSa jak kolega wyżej napisał są znaczone kolorami, ja jedynie dodam, że producent uznaje tylko ustawienie na zielonej kropce - Wyjście poza nią oznacza iż młynek kwalifikuje się do wymiany - Naturalnie według producenta ;)
    Z doświadczenia jednak wiem, że deklarowana zielona kropka jest idealnie dobrana i nowy młynek powienien na niej idealnie pracować..
  • Poziom 12  
    nioop napisał:
    Młynki KRUPSa jak kolega wyżej napisał są znaczone kolorami, ja jedynie dodam, że producent uznaje tylko ustawienie na zielonej kropce ........... zielona kropka jest idealnie dobrana i nowy młynek powienien na niej idealnie pracować..

Oczywiście w zupełności się zgadzam. Kiedy przyjrzymy się dokładnie, co ów ustawiany na zieloną kropkę (w niektórych młynkach są niebieskie i czerwone) pierścień robi dojdziemy do wniosku, iż reguluje on optymalny rozstaw metalowych elementów żarna - górnego obrotowego i dolnego statycznego. Czyli ustawia grubość mielenia. Zostaje jeszcze ręczna regulacja od tego optymalnego środka zwiększająca i zmniejszająca grubość mielenia w postaci pokrętła z cyframi 1, 2 , 3 wewnątrz komory kawy. Pozdrawiam.