Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sposób na lepszą jakość mikrofonu w inny sposób?

06 Sie 2014 03:40 2967 3
 • Poziom 12  
  Witam,

  Mam może dość nietypowe pytanie... Chcę w miarę tani sposób polepszyć jakość swojego mikrofonu słuchawkowego.
  Oglądałem i czytałem na temat wzmacniaczy do takich mikrofonów, ale stwierdziłem że za dużo z tym zabawy. Można kupić też dobry mikrofon za 150-200zł z dobrą jakością i głośnością. Znalazłem tak że ciekawy artykuł w którym to wystarczy tylko dołożyć opornik/rezystor o wartości od 1kΩ do 20kΩ... Ale! Jest jeden szkopuł.
  Trzeba posiadać stara kartę dźwiękową która jest monofoniczna. Czyli na jednym kanale ma dodatkowe zasilanie.
  W PC już wiem że mam Stereofoniczną kartę dźwiękową. A dokładniej stereofoniczne wejście mikrofonowe, przez co taki prosty myk na wzmocnienie mikrofonu nie zadziała. Wiem też już z doświadczenia, że mój bardzo stary PC z kartą dźwiękową na PCI (którą kiedyś tam spaliłem) dawał niezłego czadu na mikrofonie z monofoniczną wtyczką za 5zł. W skrócie, wyłapywał dźwięki których nawet ja nie potrafiłem usłyszeć po ściągnięciu słuchawek!

  I teraz zastanawiam się właśnie nad zakupieniem jakiej starej taniej karty dźwiękowej, która ma monofoniczne wejście mikrofonowe i jest pod PCI, lub nowszej pod PCI-E. I czy taki myk który chciał bym zrobić, jest możliwy do wykonania?

  Lepsza jakość chcę uzyskać do wygodniejszych rozmów z kolegami na TS czy Skype, gdyż mój aktualny mikrofon nie dość że jest bardzo cichy! To jeszcze łapie ogromne Echo... A gdy zrobiłem sobie ekranowany kabel do mikrofonu, to musiałem go trzymać przy ustach aby było mnie wgl. słychać.

  Ewentualnie, jeżeli już nie kupować karty dźwiękowej itd. To czy nie było by dobrym sposobem na lepsza jakość zakupu kamerki internetowej pod USB która posiadała by w sobie już wzmocnienie mikrofonu? Oczywiście, mowa o kamerce do 50zł.
  Dla przykładu, kolega korzysta z takiej dość taniej kamerki którą kupił gdzieś w Francji (nie ma na niej żadnego opisu jaki to model itd.) a dźwięk na Skype czy TS jest wyśmienity, głośny i wyraźny! A co lepsze, kamerka stoi ok. 50cm od jego ust, nie wyłapuje szumów z PC i otoczenia.

  Jeżeli nie będzie żadnej deski ratunku z tej strony, to pewnie w końcu po prostu zainwestuje te 200-400zł w dobry używany lub nowy mikrofon z Allegro.
 • Poziom 30  
  Przede wszystkim znajdź w ustawieniach swojej karty Audio: Zaawansowane ustawienia - Zwiększenie wydajności mikrofonu
 • Poziom 12  
  Bawiłem się z ustawieniami zwiększenia wydajności. Jest większa, ale jakość cierpi na tym ogromnie! (słychać buczenie i szumy już przy +10dB)

  Dodano po 2 [godziny] 23 [minuty]:

  Przez przypadek natrafiłem na ciekawą rzecz. Wcześniej nie miałem możliwości włączenia "Tłumienia zakłóceń". Przez poszukiwania, ustawiłem jakość dźwięku na Domyślną, czyli najniższą. Automatycznie funkcja "Tłumienie zakłóceń" została możliwa do włączenia, przez co teraz zwiększenie czułości do 20dB, a nawet 30dB nie sprawia że słychać niemiłosierne trzaski i buczenie.
  Dodatkowo, w domu przez poszukiwania znalazłem stary mikrofon, 3x większy od tego który jest w standardowych słuchawkach. Jakość ponownie się poprawiła.
  I na ten czas, myślę że wszystko jest jak najbardziej OK!

  Temat myślę do zamknięcia.
 • Poziom 1  
  z przodu jest youtube,com ale nie mogę wklejać linkówwatch?v=C2qIWP460Z4 Masz tutaj film, w którym objaśniam jak mieć lepszą jakość mikrofonu, ale jest jedno ale, tutaj pokazuję jak mieć lepszą jakość na filmach a nie ogółem.