Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Zlecę] Raspberry Pi: Modem GSM, wyświetlacz punktowy LED + LCD, bluetooth

tomrak 06 Sie 2014 10:47 951 0
 • #1 06 Sie 2014 10:47
  tomrak
  Poziom 9  

  Zlecę wykonanie prototypu sterownika opartego o Raspberry PI, który ma następujące funkcjonalności:

  1. Sterowanie wyświetlaczem punktowym LED (8x64), np w oparciu np. o moduły max7219. Cel - uzyskanie prezentacji w postaci płynącego tekstu.

  2. Obsługa modemu GSM (USB) przez Raspberry PI celem zestawienia połączenia z internetem i wymiany danych (pobieranie danych do wyświetlenia).

  3. Obsługa modułu bluetooth (dongle USB, lub HC-05) przez Raspberry PI celem komunikacji z urządzeniem typu smartfon - celem sterowania sterownikiem - np. wyborem tekstu do prezentacji.

  4. Obsługa modułu klawiatury i wyświetlacza LCD (2x16 znaków), który prezentuje aktualną treść wyświetlanego tekstu na wyświetlacz LED, i na którym użytkownik może wybierać za pomocą kilku przyciskowej klawiatury (5 przycisków) rodzaj tekstu do wyświetlenia. Komunikacja sterownika z modułem sterowania (po kablu - 5 metrów, lub przez bluetooth).

  Dodatkowo wymagane jest dostarczenie prototypu prostej aplikacji na smartfon (Android), umożliwiająca wybór tekstu do prezentacji oraz wprowadzenie tekstu do prezentacji na wyświetlacz LED. Może być wykonana nawet w app inventor.  Dopuszczam zmiany polegające, na:

  A. Uproszczeniu komunikacji z internetem, poprzez zastosowanie zamiast implementacji obsługi modemu USB, wykorzystania bezpośrednio internetu z portu ethernetu - RJ45 Raspberry PI. Wtedy wykorzystamy zestaw modem USB + prosty router z RJ45.

  B. Wykonaniu sterownika w oparciu o AVR (Arduino).

  C. Budowę wyświetlacza matrycowego LED w oparciu o inne moduły (inna rozdzielczość - np. 16x32), lub od 0 na bazie diod LED.  Wymaganie konstrukcyjne - optymalny dobór podzespołów, dający możliwość uzyskania powtarzalności, niskiego kosztu podzespołów, jak również prostoty budowy.


  Termin wykonania całości: koniec sierpnia 2014.
  Forma współpracy dowolna, wg uznania, faktura, zlecenie.
  Preferowany kontakt osobisty, telefoniczny, mailowy.

  Masz problem z Arduino? Zadaj u nas pytanie. Odwiedź nasze forum Arduino. Kontaktuj się z ogłoszeniodawcą poprzez Prywatną Wiadomość (ikonka PW).
 • Mitronik