Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blue Screen - pod czas pracy komputera, uruchomionych apliakcji i zamykania syst

06 Sie 2014 11:44 2352 23
  • Poziom 8  
    Witam serdecznie,

Mam problem od ok. pół roku już. Sporadyczne ale jednak pojawia mi się niebieski ekran tzw. blue screen. Przez pierwsze cztery miesiące problem pojawiał sie zazwyczaj przy wyłączaniu komputera i miał miejsce raz na ok. 1,5 miesiąca. Od jakichś 2 miesięcy, częstotliwość wzrosła i potrafi mi wywalić niebieski ekran co jakiś tydzień lub co półtora tygodnia. Niestety "zaszyfrowane" komunikaty na blue screeny , są dla mnie zbyt niejasne abym mógł z Nich wyczytać w czym problem, dlatego proszę o pomoc. Nowy komputer kupowałem na koniec 2012 roku. W grudniu 2013 roku stawiałem nowy system operacyjny windows 7 ultimate. Wymieniałem też wtedy pastę termo przewodzącą. Sprzężonym powietrzem czyściłem i "odkurzałem" bebechy kompa i obudowę. System jest szybciutki i stabilny. Regularnie czyszczę rejestry. Mam zewnętrzne IP, więc korzystam z Windows 7 firecontroll i do niedawna z AVG anti virus Security. Nie korzystam z torrentów, nie łażę po dziwacznych i szemranych stronach typu xxx czy astalavista.com. Załączam 3 blue screenów z ost. 2 miesięcy. Poniżej konfiguracja sprzętowa;

INTEL CORE i7-3770 - 3,4 MHz/ turbo 3,9 MHz
    GeFORCE GTX 770 Palit JETStream
    16 GB / 1600 (4x 4 GB), CL9, HyperX Genesis
    SEAGATE 2 TB, 64 MB, 7200 obr., 3.5", SATA3
    CHIEFTEC NAVITAS GPM-750C - 750 W, PFC, modularny, 80+
    GIGABYTE GA-H77-DS3H
    ZALMAN Z11 obudowa
    ZM-GM4 mysz

Blue Screen - pod czas pracy komputera, uruchomionych apliakcji i zamykania syst Blue Screen - pod czas pracy komputera, uruchomionych apliakcji i zamykania syst Blue Screen - pod czas pracy komputera, uruchomionych apliakcji i zamykania syst
  • Poziom 2  
    A gdzie pliki z folderu Minidump?
  • Poziom 8  
    Czy mam te pliki załączyć w poście?
  • Poziom 43  
    Wklej screen z programu CrystalDiskInfo, to samo z HWMonitor. Pamięć zalecam sprawdzić bootowalnym MemTestem.
    Ostatnio czytałem że AVG potrafi mieszać w systemie i przyczyniać sie do Bsodów. Odinstaluj ten badziew i popracuj bez, ewentualnie zainstaluj Eseta lub Pandę wcześniej dokładnie usuwając pozostałości w rejestrze.
  • Poziom 8  
    Nie podkręcałem procka ani grafiki.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    Ok, poprawiam.
    Na razie wstawiam prt screeny z HWMonitor i CrystalDiskInfo;
    AVG już wywaliłem jakiś czas temu. Pamięć jeszcze musze przetestować...

Blue Screen - pod czas pracy komputera, uruchomionych apliakcji i zamykania syst Blue Screen - pod czas pracy komputera, uruchomionych apliakcji i zamykania syst Blue Screen - pod czas pracy komputera, uruchomionych apliakcji i zamykania syst
  • Poziom 43  
    Daj lepiej smart tego Seagate'a chyba że masz OS zainstalowany na partycji X: ?
    Podaj też obecną wersję Bios płyty głównej.
  • Poziom 8  
    Przepraszam, tu jest screen z dysku na którym jest zainstalowany system. ten pierwszy screen jest z dysku, który jest praktycznie nie używany..., poniżej jest screen z dysku systemowego-uzywanego;

Blue Screen - pod czas pracy komputera, uruchomionych apliakcji i zamykania syst
  • Poziom 8  
    Ok, zdjęcia z powyżej wstawiłem przez opcje "dodaj zdjęcie".
    Hmm..jeśli chodzi o wyłączenie komputera pod czas pracy to nie robię tego ot tak i celowo - unikam jeśli nie jestem zmuszony. Przy "blue screenach" to nie mam innego wyjścia jak reset, a tak może w sumie z 10 razy w całej karierze dysku zdarzyło sie nieoczekiwane zamknięcie systemu pod czas Jego pracy. Wynikało to z awarii energi elektrycznej na osiedlu lub zwyczajnie korki wyskoczyły.
    Jeśli chodzi o memtest, to postaram się na wieczór przesłać jakieś screeny lub jutro, bo to trochę czasochłonne.
  • Moderator na urlopie...
    louidzi napisał:
    Jeśli chodzi o memtest, to postaram się na wieczór przesłać jakieś screeny lub jutro, bo to trochę czasochłonne.

Nie musisz nic zamieszczać. Wystarczy, że sprawdzisz RAM do przynajmniej 2 x całkowitego PASS. Jeśli będzie bez błędów, będziemy diagnozować dalej. Jeśli jakikolwiek błąd wyskoczy na ekranie, będziesz miał odpowiedź, że RAM nie działa poprawnie i stąd problemy z BSODami, a jest to bardzo prawdopodobne, zwłaszcza przy BSOD 050.

louidzi napisał:
    Przy "blue screenach" to nie mam innego wyjścia jak reset, a tak może w sumie z 10 razy w całej karierze dysku zdarzyło sie nieoczekiwane zamknięcie systemu pod czas Jego pracy

Dokładnie 13 razy.:)
  • Poziom 8  
    "Niestety" d..a :/ No errors. 2 pełne Pass
    Jakieś pomysły? Kiedyś używałem Ccleaner do czyszczenia rejestrów ale chyba za brutalnie ten program robił porządki, bo niemalże po każdym czyszczeniu jak zamykałem system to miałem BS. Przestałem używać i problem się znacznie zmniejszył ale nie ustąpił :/. Blue Screen - pod czas pracy komputera, uruchomionych apliakcji i zamykania syst

Dodano po 2 [minuty]:

Acha. Mam 4 kości ram po 4GB. Zrobiłem test wspólny nie wyciągając żadnej z kości RAMu z płyty głównej. Wyczytałem, że jeśli, któraś jest wadliwa lub uszkodzona to i tak wykaże to test.
  • Moderator na urlopie...
    louidzi napisał:
    Acha. Mam 4 kości ram po 4GB. Zrobiłem test wspólny nie wyciągając żadnej z kości RAMu z płyty głównej. Wyczytałem, że jeśli, któraś jest wadliwa lub uszkodzona to i tak wykaże to test.

Jeśli Memtest na 4 modułach nie wykrył błędów, to pamięć jest ok. Powinna być, bo Memtest powinien pochodzić kilka godzin dla pewności. Przyjmijmy jednak, że jest ok.

Sprawdź system na obecność Robactwa. MBAM + ADWCleaner i na koniec ostrożnie CCleaner - najpierw czyszczenie tempów, a potem usunięcie kluczy z rejestru.
    Dobrze by było, jakbyś zamieścił w załącznikach logi z FRST, a albo kolega Kolobos, albo Acorus20, sprawdzą, czy w systemie nie drzemie jakaś infekcja.
  • Poziom 8  
    Mam pytanko, co to są logi z FRST? Jakaś lista wyniku błędów jednego z tych programów?. Na wieczór będę ponownie przy komputerze to zajmę się MBAM + ADWCleaner.
  • Poziom 8  
    Witam ponownie pod wieczór.
    Zamieszczam logi z MBAM + ADWCleaner i FRST w poście. Firefox szybko mi się zaczął uruchamiać po tych operacjach. Jeśli ktoś z szanownych użytkowników forum zauważy jakąś nieprawidłowość w logach tzn. w moim systemie, to proszę o uwagi. Z góry dzięki za pomoc.

Może to istotne, więc napiszę, najpierw był skan ADWCleaner, potem MBAM i na końcu FRST.
  • Poziom 8  
    Witam,

Problem nie ustąpił, wczoraj miał miejsce kolejny raz BS. Dodam, iż dzieje się to przy uruchomionej aplikacji steam. Gdy jest uruchomiona gra, lub gdy chcę na moment przeskoczyć z gry na pulpit windowsa, a potem znów wrócić do gry. Często są też zauważalne takie mikro przycięcia - całego ekranu (przy uruchomionej aplikacji steam). Proszę o pomoc.

Dodano po 11 [minuty]:

Hmm, wyczytałem na innym forum, ze niektórzy też mają problem ze steamem i BS. Mam boxowe chłodzenie, możne w tym jest przyczyna? Piszą też o napięciu CPu - o jego zwiększeniu, tylko nie za bardzo wiem jak można to zmienić i czy w ogóle można aby nie uszkodzić procesora.

Link do forum - http://www.forumpc.pl/topic/258212-problem-z-bsod-podczas-uruchamiania-gier-ze-steama/
  • Poziom 8  
    Temat do zamknięcia, bo pomocy widzę większej nie uzyskam.