Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nc+/ariva/lg - Brak cyfrowego połączenia.

radekdgl 06 Sie 2014 13:23 1191 1
  • #1 06 Sie 2014 13:23
    radekdgl
    Poziom 5  

Witam.

Posiadam kino domowe LG BH4030s.
    Planowałem podłączyć pod niego 2dekodery, jeden to:

Box+ z nc+, albo MediaBOX+ z NC+,
    Drugi to z lokalnej telewizji: Ariva 102 Cable.

Box+ byłby połączony przez spdif, a przez AUX podłączony byłby ten z Arivy.

O ile po AUX (stereo stety, niestety) dźwięk idzie, o tyle w żadnym z NC+ nie idzie głos po kablu spdif.
    Konfigurowałem na wszelkie sposoby i tu i w dekoderach i myślałem już, że może uszkodzone jest wyjście spdif, jednak po podłączeniu do zewnętrznej karty dźwiękowej z wejściem spdif dźwięk idzie ładnie pięknie...

Ktoś ma pomysł na możliwą przyczynę?

Myślałem ogólnie o tym, by kupić amplituner i przez niego (o ile się właśnie da), puścić da różne sygnały dźwięku, jeden przez spdif, a drugi (Ale 5.1 a nie stereo) przez kable aux.
    Czy jest taka możliwość? i czy wtedy właściwie potrzebne by mi było to pudło od kina? Nawet jeśli... to czy fizycznie da się pod amplituner podłączyć dwa rożne źródła dźwieku a potem pod tv?
    Bo nie do końca wiem jak amplituner działa i jaki byłby odpowiedni.

Z góry dziękuję za odpowiedzi!

Pozdrawiam.

0 1
  • #2 06 Sie 2014 14:21
    ciuqu
    Poziom 33  

Witam

A czy podłączałeś AVIVE do kina kablem optycznym?

Jeśli NC+ na optyce gra pod innym urządzeniem to albo wejście optyczne w amplitunerze jest uszkodzone albo coś źle skonfigurowałeś

Tu masz wycinek z instrukcji obsługi kina:

"Połączenie OPTICAL IN
    Możesz cieszyć się dźwiękiem ze swojego urządzenia zewnętrznego podłączonego za pomocą cyfrowego złącza optycznego.
    Podłącz gniazdo wyjścia optycznego swojego urządzenia zewnętrznego do gniazda OPTICAL IN tej jednostki. Następnie wybierz opcję [OPTICAL] naciskając FUNCTION.
    Lub naciśnij OPTICAL /TV SOUND, aby wybrać bezpośrednio.
    W celu wybrania trybu wejściowego możesz również użyć przycisku F (Function) znajdującego się na przednim panelu."

Żeby słuchać 5.1 z obu urządzeń musiał byś kupić amplituner z minimum 2-ma wejściami optycznymi, ewentualnie możesz kupić "przełącznik optyczny" z pilotem oczywiście żebyś nie musiał wstawać z fotela.

0