Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lenovo IdeaTab A1000 l-f - Komunikat "low memory" przy uruchamianiu ap

Owadożer 06 Aug 2014 15:45 5013 5
    Owadożer
    Level 8  
    Witam.
    Od pewnego czasu, gdy uruchamiam np. jakąś gierkę na tablecie wyskakuje mi w dolnym rogu tabletu komunikat widoczny w temacie postu. Przypuszczam, że jest to spowodowane zbyt dużą ilością "pracującego, że tak powiem" RAMu. W tej chwili zapełnone 447 MB RAMu z 500 dostępnego. Gdy uruchomię jakąś aplikację to zapewne jest ponad 500.. Do pewnego czasu radziłem sobie z tym w ten sposób, że wyłączałem najbardziej "ramożerną" aplikację, czyli facebooka oraz messangera (ten pierwszy zżera aż jakoś 40-50 MB ramu, drugi coś koło 30) i mogłem przez chwilkę spokojnie pograć. Ale niestety tylko przez chwilkę, bo zaraz facebook i mesanger odpalał się sam od nowa. W chwili obecnej nawet nie mogę uruchomić tych gierek, a tablet zaczął mulić. Nie tworzyłbym nowego tematu tutaj, gdybym mógł zatrzymać inne aplikacje niż ten facebook i messanger. Na liście pracujących aplikacji mam jedynie usługi Google play, zajmujące razem jakieś 25-30MB Device Service - 3,9MB oraz klawiatura google - 9,3 MB. Gdy wchodzę w "pokaż procesy z pamięci podręcznej" są tam procesy które zajmują max 40MB. Więc nawet jeśli je wyłączę to gdzie jest te jakieś 300MB RAMu wykorzystywane przez inne aplikacje? Jak je wyłączyć? Proszę o pomoc, jeśli coś niezrozumiale napisałem to proszę pisać.
    arnoldziq
    Moderator of Programming
    Masz aplikacje zainstalowanie w pamięci. Nawet gdy nie są uruchomione, to zajmują miejsce.
    Wejdź w ustawieniach, w zakładkę "aplikacje" i zakładka "wszystkie". Sprawdzaj po kolei i te które można "przenoś na kartę SD".
    Można też kasować dane aplikacji (np. Skype w moim telefonie zajmuje ponad 300MB), ale z tym to raczej ostrożnie.
    kokapetyl
    Level 43  
    Oprócz aplikacji, zbiera się sporo zbędnych śmieci. Ja na swoim tablecie zainstalowałem Clean Master i nim czyszczę pamięć.
    Owadożer
    Level 8  
    arnoldziq wrote:
    Masz aplikacje zainstalowanie w pamięci. Nawet gdy nie są uruchomione, to zajmują miejsce.
    Wejdź w ustawieniach, w zakładkę "aplikacje" i zakładka "wszystkie". Sprawdzaj po kolei i te które można "przenoś na kartę SD".
    Można też kasować dane aplikacji (np. Skype w moim telefonie zajmuje ponad 300MB), ale z tym to raczej ostrożnie.

Zrobiłem napisałeś z tą różnicą, że u mnie było "przenieś do nośnik USB". Usunąłem trocxhę danych z aplikacji których mogłem, nawet fb (100MB) i żadnej poprawy. Tyle ile było zajętego RAMu tyle jest nadal.

kokapetyl wrote:
    Oprócz aplikacji, zbiera się sporo zbędnych śmieci. Ja na swoim tablecie zainstalowałem Clean Master i nim czyszczę pamięć.

Robiłem również tak jak radził kolega. Pobrałem nawet tego Clean Mastera, kliknąłem proces "zadanie zabójca", a gdy już wrzystko niby się załadowało wyskoczył komunikat " Wszystkie procesy uruchomione w tle został zatrzymany. Ciesz się większą pamięć RAM." No niestety większą pamięcia RAM nie mogę się cieszyć, bo nie ma żadnej poprawy. Nie bawiłem się w tej aplikacji w opcje takie jak "niepotrzebne pliki", bo nie wiadomo co mi to pousuwa..

W chwili obecnej na Karcie SD mam wolne 1,64 GB, Storage Device 1,9GB, jeśli to coś pomoże :)
    Dzięki za dotychczasową pomoc i czekaj na dalsze wskazówki :)
    kokapetyl
    Level 43  
    Owadożer wrote:
    Nie bawiłem się w tej aplikacji w opcje takie jak "niepotrzebne pliki", bo nie wiadomo co mi to pousuwa.

Ja mam
    1. Pliki śmieci
    2. Zwiększenie pamięci
    Stosuję je standardowo i jak do tej pory nie sprawiło mi żadnych przykrych niespodzianek.
    Głębsze i zaawansowane sprzątanie nie stosuję ( bo coś tam)

Dodano po 3 [minuty]:

Owadożer wrote:
    W tej chwili zapełnone 447 MB RAMu z 500 dostępnego

To też może być problem, ja mam 1GB RAM i zajętość to w granicach 50%
    Owadożer
    Level 8  
    kokapetyl wrote:

Ja mam
    1. Pliki śmieci
    2. Zwiększenie pamięci
    Stosuję je standardowo i jak do tej pory nie sprawiło mi żadnych przykrych niespodzianek.
    Głębsze i zaawansowane sprzątanie nie stosuję ( bo coś tam)

Widocznie inną wersję aplikacji miałem. Pobrałem inną i tam były opcje o których pisałeś, czyli pliki śmieci i zwiększanie pamięci. Wyczyściłem już 200MB tych plików śmieci, jeśli chodzi o zwiększanie pamięci to klikam ciągle przyspiesz, niby usuwa te aktywne aplikacje, pamięć RAM spada do 65%, dalej nie da rady czyścić (wyskakuje komunikat "Żadne procesy muszą być oczyszczone!"), ale po jakimś czasie (nie wykonując zadnych czynności na tablecie) pojawia się nowe miejsce do zwolnienia i są to te same aplikacje które od aktywowałem. Już nawet dodałem do listy wykluczeń 19 aplikacji, ale to też nic nie daje. A np. taki facebook, mimo tego, że został dodany do tej listy to i tak widzę w ustawienia/aplikacje/pracują , że ten zajmuje mi 50 MB RAMu ;/ Czasami też jak chcę zwiększyć pamięć (która jest w 74% używana) to wyskakuje mi, że "żadne procesy muszą być oczyszczone!"

Więc o co tu chodzi? ; /