Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki dobrać wzmacniacz/amplituner do głośników Osaka

maziczek915 06 Sie 2014 18:56 1251 9
  • #1 06 Sie 2014 18:56
    maziczek915
    Poziom 7  

Witam, chciałbym o pomoc w doborze wzmacniacza lub amplitunera do głośników Osaka. Zbyt wiele o nich nie wiem gdyż nie mam ich żadnych danych technicznych ale wiem, że grały pod taką wieżą jak ta: http://olx.pl/oferta/wieza-osaka-remote-CID99-ID4w2tw.html . Dodaję również zdjęcia jak wyglądają moje głośniki: Zdjęcie 1 Zdjęcie 2.
    W głównym założeniu mają one grać podłączone do laptopa i szukam wzmacniacza jak najniższym kosztem. Ogółem mają grać a nie być jakoś super zaawansowanym zestawem dla audiofila. Sprzęt jak najbardziej może być używany. Prosiłbym o jakieś rozsądne propozycje.

1 9
  • #2 07 Sie 2014 14:02
    d-t-x
    Poziom 21  

Dowolny najtańszy wzmacniacz, choćby coś z Unitry.

0
  • #3 07 Sie 2014 20:12
    maziczek915
    Poziom 7  

A czy wzmacniacz będzie musiał mieć wejście na cinch? Bo w większości w miarę tanich wzmacniaczy widzę takie czarno/czerwone gniazdka do których chyba bezpośrednio podłącza się kabel. A średnio mi się widzi "rozbieranie" kabla bo za dobry w takich manualnych rzeczach nie jestem.

0
  • #4 07 Sie 2014 20:17
    d-t-x
    Poziom 21  

Do czarno-czerwonych podłączasz głośniki. Każdy wzmacniacz ma jakieś wejście, zazwyczaj na cinch, w starszych - wtyczka DIN 5. Można to załatwić przejściówką, aczkolwiek w Twoim przypadku (skoro nie masz doświadczenia w tych sprawach) - szukaj wzmacniacza z wejściem na cinchach.

0
  • #5 07 Sie 2014 20:43
    maziczek915
    Poziom 7  

A czy gdybym uciął końcówkę kabla cinch i ściągnął z niego trochę izolacji (kabel jest podwójny to chyba nie powinno być problemu z rozróżnieniem 2 końcówek) to mógłbym je wtedy normalnie podłączyć pod czarno-czerwone wejścia na głośniki?

0
  • #6 07 Sie 2014 20:54
    Mirek Z.
    Moderator

A o co właściwie pytasz? Kolumny mają przewody zakończone chinch-ami?

0
  • #7 07 Sie 2014 20:55
    maziczek915
    Poziom 7  

Tak, dokładnie. Można to dostrzec na zdjęciu drugim w pierwszym poście.

0
  • #9 07 Sie 2014 21:14
    maziczek915
    Poziom 7  

Czyli lepiej już kupić jakieś małe głośniki podpinane po prostu bezpośrednio do laptopa? Trochę mi szkoda bo te głośniki stoją i się kurzą a wcale tak źle nie grają. Strasznie chciałem je ożywić. I jeszcze raz zapytam czy gdybym obciął końcówki i ściągnął izolację to grałyby i czy straciły by coś na jakości?

0
  • #10 07 Sie 2014 21:30
    d-t-x
    Poziom 21  

Nie stracą, ale kupując rozsądne głośniki do komputera (choćby Creative T20), uzyskasz nie gorszy dźwięk, bez konieczności inwestowania we wzmacniacz.

0