Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vw golf 3 1.6 101km - spadające obroty, gaśnie

06 Sie 2014 19:42 2859 10
  • Poziom 9  
    Witam.
    Mam problem z moim golfem, silnik 1.6 101km o oznaczeniu AEK z instalacją gazową.
    Problem występuje zarówno na benzynie jak i na gazie, a konkretnie spadają obroty po wciśnięciu sprzęgła.
    Dzieje się tak odkąd go kupiłem, najgorzej jest po ok 20km jazdy jak już się dobrze rozgrzeje, dojeżdżam do skrzyżowania, wciskam sprzęgło a obroty spadają do ok 300-400 lub całkowicie gaśnie.
    W aucie wymieniłem przepustnice, świece, wyczyściłem kopułkę, odpinałem filtr powietrza i nadal bez zmian.
    Czy może tak się dziać przez to iż przepustnica nie została zaadaptowana?
    Dodam, że silnik jest już w bardzo słabej kondycji, bierze ok litr oleju na 3000km.
    Proszę o rady co mogę z tym jeszcze zrobić.
    Pozdrawiam
  • Poziom 22  
    Padnięty silnik ,duże przedmuchy góra dół ,agonia brak kompresji zapewne po zmierzeniu wyjdzie zapewne okoł 5-6 atm. to i tak sukces będzie ,poszukaj nowego motoru może za 500 kupisz.
  • Poziom 9  
    Z tą kompresją nie jestem pewien, ale autem bez większego problemu osiągam 180km/h na gazie, z przyspieszeniem również nie ma problemów. Ale to być może wynika z tego, że nie miałem nigdy do czynienia z tym samym silnikiem tyle, że zdrowym. Prędzej czy później silnik muszę wymienić, najlepiej poszukać drugi słupek w dobrym stanie. Ale te obroty raczej nie są od gorszej kompresji.
  • Poziom 29  
    nie napisałeś jaki rok auta, bo wszysto jedno trzeba adaptować przepustnice, tylko jaka tam jest ?
  • Poziom 33  
    Przepustnicę można by wyczyścić z nagaru, bo pewnie nigdy nie była czyszczona :D
    A jak samochód stoi to nie ma problemu z utrzymaniem obrotów jałowych?
  • Poziom 16  
    Sprawdz szczelność kolektora ssącego, nieraz w serwo pęknie membrana i puszcza lewe powietrze, albo któryż przewód podciśnienia się rozszczelnił, sprawdz działanie silnika krokowego.
  • Poziom 9  
    Alfred_92 przepustnice już mam drugą, pierwszą zepsułem podczas czyszczenia, druga jest wyczyszczona dokładnie. Rok produkcji auta to 1996.
    Ps. Auto jest na pełnym wtrysku, motronic 2.9
  • Poziom 33  
    Jak już stoi to trzyma obroty jałowe?
  • Poziom 9  
    Jak stoi jest dobrze.
  • Poziom 9  
    Problem rozwiązała wymiana przepływomierza na oryginalny Bosha. Miałem jakiś marny zamiennik, ale nic dziwnego, ori część praktycznie nieosiągalna.
    Pozdrawiam