Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaką wiertarkę z regulacją obrotów kupić?

Quba31 06 Aug 2014 19:55 1929 4
    Quba31
    Level 2  
    Witam wszystkich forumowiczów. Proszę Was o poradę jąka wiertarkę kupić która nadaję się do regulowania obrotów od bardzo małych do szybkich. Zdaję sobie sprawę że oprócz wiertarki będzie mi również potrzebny taki regulator obrotów silnika. Mieszkam w Szkocji więc jeśli można to poprosiłbym o link do wiertarki i regulatora z ebay'a uk. Dzięki wszystkim za odpowiedzi.
    0ceanborn
    Level 25  
    Quba31 wrote:
    Proszę Was o poradę jąka wiertarkę kupić która nadaję się do regulowania obrotów od bardzo małych do szybkich.

Bardzo mało danych. Jaki budżet ? Do czego ma służyć ? Jaka moc ?
    Pierwsze co mi przychodzi do głowy to wkrętarka 2 biegowa, która może pracować od bardzo małych obrotów.
    Do tego te narzędzia są tak skonstruowane i wyważone, że z przyjemnością się je obsługuję jedną ręką.
    Niestety wkrętarki nie mają zbyt szybkich obrotów, trudno mówi się.
    Inne rozwiązanie to 2 biegowa Celma ale tego może nie być na ebay-u :-(
    Quba31 wrote:
    Zdaję sobie sprawę że oprócz wiertarki będzie mi również potrzebny taki regulator obrotów silnika.

Po prostu kup wiertarkę z regulatorem obrotów. Dlaczego regulator miałby być oddzielnie ?
    Quba31
    Level 2  
    Dzięki za odpowiedź. Fundusze to ok. 30f na wiertarkę i 10-15f na regulator. W sumie chodzi mi bardziej o silnik niż wiertarkę, chcę zrobić prezent ojcu i podłączyć śmigło do modelu mustang p51 który sam wykonał dawno temu, samolot jest duży i robi jako ozdoba pod sufitem:) Śmigło miałoby się obracać od małych do dosyć sporych dlatego wiem że potrzebny mi będzie zewnętrzny regulator.
    0ceanborn
    Level 25  
    OMG po prostu kup silnik elektryczny np idź do sklepu modelarskiego. Znacznie taniej niż wiertarkę.
    Silniki prądu stałego takie jak w modelach samolotów umożliwiają łatwą regulację obrotów w szerokich granicach.
    Quba31
    Level 2  
    aha. A jaki sterownik wtedy mam kupić?