Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba A300-1EH - Po instalce laptop sie nie wlacza

06 Sie 2014 20:29 1230 9
  • Poziom 9  
    Witajcie,
    Koleżanka prosiła by wgrać na jej laptopa Win7. Miała na nim Viste.
    Próbowała sama różne rzeczy robić, ale cięgle jej się zacinał. Wkładała płytkę instalacyjną, chwile chodziła i w pewnym momencie instalator się zacina. Czekała dwie godziny i kicha.. sprawdziłem, faktycznie ciął się tak jak mówiła. Wsadziłem płytke z Hirens Boot (wersja chyba 10). Tam wszedłem w "dos programs", "partition tools" i szukałem acronis disc. Nie znalazłem więc użylem innego programu z "partition" w nazwie. Skasowałem partycje z Windowsem i druga partycje. Wsadziłem usb z Win7, instalka ładnie i zgrabnie poszła, utworzyłem nowe partycje.
    OK!
    Przy któryms resecie laptop strasznie dłuugo się włączał, było widać tylko jak w lewym górnym rogu chodziło podkreślenie _, jakby coś robiło. Po dłuższym czasie laptopa zrestartowałem i system się włączył. Po którymś razie znowu podobna sytuacja. Restart i poszło. Macie jakiś pomysł co to mogło być? Może to jakieś resztki po Viście? (wątpię) Jak to sprawdzić? Jest coś może a'la boot.ini w siódemce?
    Laptop to Toshiba A300-1EH. Psag4e-0360.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Prosze pana co proponuje.
    Odpal ponownie HirensBoot
    Odpal na mini WinXP HDTune.
    Wlacz sprawdzanie bledow.
    Poczekaj do konca cierpliwie.
    Policz czerwone kwadraciki (jezeli sa).
    Napisz co Ci tam znalazlo.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Wydaje mi się, że dysk pracował.. trochę żałuje, że mimo wszystko dłużej nie poczekałem, może by przemielił coś i poszedł dalej?
    Dziękuje za odpowiedzi. W sobotę dam odpowiedź bo u niej będę co wyszło :)
  • Poziom 24  
    SMART a ty pokazałeś zakładkę TEST
  • Poziom 10  
    MichasQ napisał:

Przy któryms resecie laptop strasznie dłuugo się włączał, było widać tylko jak w lewym górnym rogu chodziło podkreślenie _, jakby coś robiło. .

Czy w międzyczasie - między wyłączeniem a uruchomieniem lub przy restartach ruszana była lub zamykana/otwierana klapa, czy laptop był przesywany/ruszany?
  • Poziom 9  
    Szanowni Panowie, dziękuje za pomoc, ale koleżanka doszła do wniosku, że skoro nic się nie dzieje to już nic nie chce wiedzieć i zamykam temat. Dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam!