Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Siemens WD12D520EU/01] Awaria programatora w pralce.

BBTA 06 Sie 2014 20:41 1131 11
  • #1 06 Sie 2014 20:41
    BBTA
    Poziom 2  

Witam,
    padł mi programator w pralko-suszarce Siemens WD12D520EU/01
    Propozycja wezwanego serwisu : wymiana programatora za ok. 1 000 zł lub wyrzucenie sprzętu za 30zł...co robić?
    BBTA
    [/syntax]

0 11
  • #2 06 Sie 2014 21:18
    viiking
    Poziom 25  

Jaki jest objaw padnięcia? Znaleźć kogoś kto się podejmie naprawy modułu.

1
  • #3 06 Sie 2014 21:25
    BBTA
    Poziom 2  

Po włączeniu urządzenia, wyświetlacz elektroniczny jest podświetlony na pomarańczowo, wyświetla tylko podziałkę (kreskę) bez żadnych symboli, nie reaguje na ruch pokrętła, ani na przyciski...

1
  • #4 29 Maj 2016 20:40
    merlinekII
    Poziom 15  

Witam mam taki sam przypadek.
    Czy ktoś może wie co może być przyczyną? Procesory żyją jakaś transmisja jest między modułami także przy dotykaniu przycisków. Płytka zalana lakierem i cieżko dłubać bez pomysłu. Może to eeprom, ale przed rozbabraniem chcę podpytać bo może ktoś coś wie?
    Pozdrawiam

0
  • #5 20 Sie 2017 11:59
    oczkolek
    Poziom 11  

BBTA napisał:
    Po włączeniu urządzenia, wyświetlacz elektroniczny jest podświetlony na pomarańczowo, wyświetla tylko podziałkę (kreskę) bez żadnych symboli, nie reaguje na ruch pokrętła, ani na przyciski...
    U mnie objaw jest podobny lecz wyświetlacz jest tylko podświetlony i oprócz podziałki wyświetla kontur (prostokąt) wskaźnika postępu prania. Czy ktoś może poradzić na to? Czy to koniec programatora?

0
  • #6 20 Sie 2017 12:14
    cezet
    VIP Zasłużony dla elektroda

oczkolek napisał:
    Czy ktoś może poradzić na to? Czy to koniec programatora?

Jeśli wyświetlacz jest tylko podświetlany to zapewne "oberwał" procesor po jakimś zwarciu. Ale bez foto płyty głównej z obu stron (dobrej jakości) to jest to tylko wróżenie z fusów.

0
  • #7 20 Sie 2017 14:38
    oczkolek
    Poziom 11  

Fotka płyty co prawda z jednej strony (chyba o tą drugą stronę Ci chodzi), ale musiałbym sporo rozebrać.

Domniemam, że chodzi o wymianę całego modułu
    i jest to spory koszt (jaki jest koszt modułu?), czy też ewentualnie daje się naprawić (wymienić) samą płytę główną bo podejrzewam, że w wymianę procesora nikt się nie bawi.

0
  • #8 20 Sie 2017 15:56
    cezet
    VIP Zasłużony dla elektroda

oczkolek napisał:
    Domniemam, że chodzi o wymianę całego modułu

Domniemam ,że chodzi o ew. naprawę modułu. Zdjęcie mało wyraźne ale nie widać jakichś wielkich wypaleń. Miernik do ręki , podłączyć moduł i pomierzyć napięcia. Chodzi głównie o nap. 5V.
    Zmieniłeś "zeznania" i w takim razie zrób zdjęcie tego wyświetlacza (moduł podłączony do zasilania).

0
  • #9 20 Sie 2017 21:45
    oczkolek
    Poziom 11  

cezet napisał:
    zrób zdjęcie tego wyświetlacza (moduł podłączony do zasilania).

Fotka wyświetlacza.

0
  • #10 21 Sie 2017 22:16
    merlinekII
    Poziom 15  

Witam.
    Mialem coś podobnego dawno temu... Sprawdź szczotki silnika bo coś mi swita ze silnik byl temu winny. Koniecznie zbij mnie z tropu albo potwierdz...

0
  • #11 21 Sie 2017 22:51
    oczkolek
    Poziom 11  

merlinekII napisał:
    Sprawdź szczotki silnika bo coś mi świta ze silnik był temu winny.
    Też mam takie info od człowieka, który miał więcej do czynienia z tym sprzętem. Po całej operacji potwierdzę lub zaprzeczę.

0
  • #12 23 Sie 2017 08:57
    oczkolek
    Poziom 11  

merlinekII napisał:
    szczotki silnika

Potwierdzam.
    Przyczyną były szczotki silnika. Po wymianie szczotek problem ustąpił i pralka działa dalej.

0