Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy moge założyć tańszą instalację LPG do Octavi 2.0 z 1999r,

lelek125 06 Sie 2014 21:35 816 7
  • #1 06 Sie 2014 21:35
    lelek125
    Poziom 9  

Witam, chciałem się dowiedzieć czy do silnika 2.0 115KM mogę założyć ta tańszą wersje gazu (nie sekwencje) auto dopiero kupiłem, ale będę używał go tylko ze tak powiem od święta. Do pracy mam VW Polo, a tym chce jeździć z rodzina w trasę. Sekwencje mi się za bardzo nie opłaca montować z racji ze długo będzie się odrabiać.
    Ps/ kolektor ssący jest jakimś stopem aluminium (nie plastik)

0 7
  • #2 06 Sie 2014 21:41
    nioop

Specjalista AGD

Osobiście odradzam..
    Wogóle montuje jeszcze ktoś mieszalnikowe instalację?
    Z nią są same problemy nawet przy najprostszych silnikach.. Falowania obrotów, strzały..
    Nawet jak się już się wszystko ustawi, że silnik nabiera kultury pracy to zaraz problemy wracają.. naprawdę warto jest założyć sekwencję tym bardziej ze Octavia to nie jest taki stary samochód a róznica kosztów w rodzaju instalacji nie jest chyba duża..

0
  • #3 06 Sie 2014 22:34
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

lelek125 napisał:
    będę używał go tylko ze tak powiem od święta.

To po co w ogóle zakładać LPG?

0
  • #4 07 Sie 2014 12:30
    lelek125
    Poziom 9  

Chce założyć bo żona wnet będzie miała rozwiązanie i później jeszcze rok macierzyńskiego i weźmie mi polo. Wiem że sekwencja kosztuje w granicach 2600,a mieszalnikowa 1000 będzie tańsza.

0
  • #5 07 Sie 2014 13:10
    tzok
    Moderator Samochody

Różnice w cenie wydasz na naprawy i regulacje w ciągu pierwszego roku eksploatacji - stanowczo odradzam. Chcesz przerabiać auto na wtrysku, na gaźnik. Jak chcesz mieć bezproblemową i tanią eksploatację to wydaj więcej na instalację, za 2600zł to dostaniesz najtańsze dziadostwo. Może na razie się po prostu wstrzymaj z zakładaniem instalacji i załóż ją dopiero jak Ci żona weźmie Polo (w międzyczasie odłóż trochę pieniędzy na lepszą instalację)... przynajmniej zdążysz ocenić stan tego samochodu i będziesz wiedział czy usterki które wyjdą są związane z instalacją LPG czy ze stanem samochodu.

0
  • #6 07 Sie 2014 16:33
    manta
    Poziom 39  

Temat na pograniczu kosza, a zakład który dopuszcza montaż instalacji 2 gen. powinien stracić uprawnienia. Przy tego typu instalacji, nawet przeglądu nie powinieneś przejść. Brak możliwości utrzymania stechiometrycznego składu mieszanki, dyskwalifikuje Twój pomysł.

0
  • #7 07 Sie 2014 20:32
    nioop

Specjalista AGD

Dokładnie.. Mieszalnikowa instalacja to naprawdę badziew - I wiem to z własnego doświadczenia.. Także nawet się w to nie baw, bo będziesz miał z nią kupe problemów..
    Aczkolwiek wydaje mi się, że za 2600zł powinieneś w miare dobrą instalację otrzymać..
    Zależy skąd jesteś, bo np w stolicy to faktycznie za tą cene może być to niższa półka.. Ale np w miejscowości gdzie się wychowałem ceny są o wiele niższe i w kwocie 2600zł można przebierać w naprawdę niezłych podzespołach..

0
  • #8 07 Sie 2014 21:25
    lelek125
    Poziom 9  

Dzięki wielkie za odpowiedzi, pójdę za rada "tzok" narazie się faktycznie wstrzymam i uskładam kasę na porządną sekwencje. Auto dopiero co kupiłem więc nie wiem co faktycznie w nim siedzi i jakie jeszcze mogę mieć problemy z nim.
    Ps/ Jestem z Bieszczad i mamy tu dość wygórowane ceny. Jeszcze raz dzięki i życzę udanego weekendu. Pozdrawiam

0