Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki kabel, aby podłączyć amplituner do TV

messikk 06 Sie 2014 22:40 4077 7
  • #1 06 Sie 2014 22:40
    messikk
    Poziom 4  

Szukam pomocy jaki kabel potrzebuje aby podłączyć amplituner "Denon AVR 600 RD" do telewizora, aby móc słuchać dźwięków z telewizji na głośnikach.

Za bardzo się na tym nie znam, więc dokładnie proszę podawać :)

Link do widoku tyłu amplitunera

0 7
  • #2 07 Sie 2014 12:08
    staś pytalski
    Poziom 30  

Wszystko masz dokładnie opisane zarówno w instrukcji tv jak i przede wszystkim amplitunera.

0
  • #4 07 Sie 2014 21:20
    messikk
    Poziom 4  

Instrukcji ani wiedzy na ten temat niestety nie posiadam, więc tutaj pytam.
    Model telewizora to : LG 42LH3000

0
  • #5 07 Sie 2014 21:34
    elkris78
    Poziom 11  

W telewizorze poszukaj wyjscia AUDIO OUT i połącz przewodem chinch-chinch z amplitunerem. Ostatecznie jeżeli nie znajdziesz wyjscia AUDIO OUT zostaje przewód euro-chinch.

0
  • #6 07 Sie 2014 21:58
    messikk
    Poziom 4  

Nie wiem czy jak edytuje to ktoś zobaczy, że coś się zmieniło więc napiszę tu.

Tył telewizora znalazłem w necie

0
  • Pomocny post
    #7 07 Sie 2014 22:06
    elkris78
    Poziom 11  

Czyli pozostaje podłączyć przez wyjście AV 1. Najszybciej bedzie znależć przejsciówke EURO-chinch ( bywają zazwyczaj z przełącznikiem IN-OUT) i przewód chinch-chinch.

0
  • #8 08 Sie 2014 06:04
    Polon_us
    Poziom 41  

Mam duże wątpliwości, co do porady kolegi elkris78.

Po pierwsze - kolega nie wziął pod uwagę, że większość producentów telewizorów nie wyprowadza analogowego sygnału audio dla sygnału cyfrowego odbieranego przez telewizor. Innymi słowy, cokolwiek telewizor odbiera w formie cyfrowej, wersja analogowa audio tego sygnału nie pojawi się na złączu SCART. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że kolega messikk nie uzyska zamierzonego efektu. Pomijając fakt, że musi kupić prawidłową przejściówkę, a to samo w sobie może być wyzwaniem dla osoby niedoświadczonej :)

Po drugie - opisywane rozwiązanie nie jest jedynym, jakie można użyć.

Telewizor ma przecież wyjście słuchawkowe - nr 12 na rysunku. Bez kłopotu można je wykorzystać do podłączenia wzmacniacza. Rozwiązanie mało eleganckie w mojej opinii, ale skuteczne. W tym przypadku potrzebny jest tylko kabel minijack stereo -> 2 x CINCH.
    Również można wykorzystać wyjście cyfrowe audio. Przy pomocy konwertera cyfrowo-analogowego bez kłopotu można wprowadzić sygnał na wzmacniacz. Trochę to kosztuje, ale cena nie rzuca na kolana. Za to jakość dźwięku jest najlepsza w tym przypadku.

Koledze messik sugeruję przejrzenie tego wątku -> wpis #14 -> Link

Można zobaczyć tam kabelki/adapter o których piszę powyżej.

Powodzenia :)

0