Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

acer 7741g - Zawieszanie się oraz komunikat o błędzie sterownika grafiki

hamelele 06 Sie 2014 22:41 768 4
  • #1 06 Sie 2014 22:41
    hamelele
    Poziom 6  

Witam. Czytałem podobne tematy, niestety zastosowanie tamtych wskazówek nie pomogło w rozwiązaniu problemu
    W laptopie acer 7741g (i5 460M, monility radeon 5650, 4 giga ram, ssd 120 goodram c50, je70-cp, windows 7 sp1) gaśnie ekran, po kilku sekundach znowu pojawia się obraz i system podaje komunikat "Sterownik ekranu AMD przestał działać, ale odzyskał sprawność" i komputer czasami chodzi dalej normalnie a czasami zawiesza się na amen i trzeba go zrestartować(ale już nic oprócz wyłączenia zasilania nie daje efektu :/)
    Do tej pory:
    -rozebrałem laptopa i wymieniłem pasty termoprzewodzące(maksymalne temperatury z programu HWMONITOR: procesor 51 stopni Celcjusza, grafika 53 stopnie Celcjusza)
    -instalowałem różne wersje sterowników(usuwając programem driver sweeper w trybie awaryjnym stare sterowniki) ze strony producenta (podczas instalacji tych najnowszych dostałem nawet bluescreena ;/ )
    -postawiłem system od nowa
    i nic z tego nie pomogło, problem nadal występuje
    Dość długo komputer działał na systemowym sterowniku bez zarzutu, nie doczekałem się tych błędów, ale niestety nie mogę korzystać z niego, bo potrzebuję aplikacji CCC by ustawić skalowanie ekranu na dołączonym monitorze(poruszany już na forum problem czarnej ramki w rozdzielczości 1920x1080)
    Jak pozbyć się problemu?

edit:
    problem nie występuje pod obciążeniem jakimis wymagającymi grami czy programami tylko właśnie podczac przeglądania stron i skakania po folderach

0 4
  • #2 07 Sie 2014 06:48
    marek216

Poziom 43  

hamelele napisał:
    -instalowałem różne wersje sterowników(usuwając programem driver sweeper w trybie awaryjnym stare sterowniki) ze strony producenta (podczas instalacji tych najnowszych dostałem nawet bluescreena ;/ )

Zawsze jak miałem takie zachowanie grafika kwalifikowała się do wymiany.

0
  • #3 07 Sie 2014 18:10
    hamelele
    Poziom 6  

Jak jest z wymianągrafiki w tym laptopie? Jedni mowią, że da się ją wyciągnąć, inni że nie.
    Tak to wygląda: acer 7741g - Zawieszanie się oraz komunikat o błędzie sterownika grafiki

0
  • Pomocny post
    #4 07 Sie 2014 18:45
    marek216

Poziom 43  

Oczywiście że można ten układ wymienić.
    Wystarczy posiadać stację do lutowania BGA.

0
  • #5 08 Sie 2014 18:40
    hamelele
    Poziom 6  

Dziękuję za odpowiedzi. Temat do zamknięcia.

0