Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna II 1.9dCi - ABS ESP SERV dziwna usterka

07 Sie 2014 09:58 8433 9
  • Poziom 2  
    Witam
    Miesiąc temu SAM wymieniałem tylne klocki hamulcowe w Lagunie II 2002r
    Najpierw wymieniłem lewy tył, a że poświęciłem cały wieczór do 1 w nocy, prawą stronę zmieniłem drugiego dnia. W między czasie przejechałem się dwa razy do sklepu i wtedy zauważyłem, że przy prędkości 25-35 km/h wyskoczył błąd ABS ESP SERV, później zmieniłem prawą stronę, błąd nadal pozostał. Lewą stronę wymieniałem kilka godzin, bo miałem problem ze ściągnięciem "kopyta" od reszty mocowania, w między czasie przyszedł znajomy, który ma trochę krzepy i walił młotkiem w całą szczękę, aż ta ustąpiła. Druga stronę zdjąłem sposobem w 15 minut.
    Konkluzja. Czy tłuczenie młotkiem mogło uszkodzić czujnik ? Nie wiem.
    Kilka dni później pojechałem na wymianę rozrządu, olejów etc. poprosiłem przy okazji rzekomo dobrego mechanika, by sprawdził ten problem. Komputer wykazał mu błąd ABS lewy tył, a miał wymieniać czujnik ABS u następnego klienta w identycznym samochodzie, więc zamienił czujniki i sprawdził. Ciągle to samo, na nowym czujniku taki sam błąd. Po dokładnym rozeznaniu koleś stwierdził, że to pompa ABS i żebym przyszykował kilka stówek, to wymienią. Zaskoczyło mnie to. Chwilowo jeżdżę tak jak jest, ale wolałbym mieć sprawne wszystko w samochodzie.
    Dlatego też piszę właśnie tutaj, przewertowałem trochę forum, ale nie znalazłem nic satysfakcjonującego w tym temacie.
    Dodam też, że czasami po odpaleniu błąd wyskakuje dopiero przy prędkości 25-35 km/h, a czasami od razu po odpaleniu, niekiedy wyskoczy po odpaleniu i gdy ruszę to znika i przy w/w prędkości znów się pojawia na stałe. Czy najprostszą przyczyną może być pęknięty pierścień ABS w kole przy łożysku czy jest to jakaś poważniejsza sprawa ? Nie chcę wyskoczyć z kasy i wymienić jakiejś dobrej części na kolejną i bez skutku. Jeżeli jest mi ktoś w stanie pomóc chętnie posłucham wszelkich rad i wskazówek, ewentualnie jeśli ktoś jest w stanie pomóc doraźnie lub polecić dobry serwis na terenie Wrocławia też byłbym wdzięczny.
  • Poziom 14  
    Uszkodzony pierścień na łożysku
  • Poziom 2  
    Chyba więcej kumplowi piwa za pomoc nie postawię
    A ten serwis który stwierdził że pompa ABS nawaliła, 600 zł za samą pompę + robocizna, aż mi się wątroba nieco obróciła
  • Poziom 34  
    W warsztacie samochodowym zapłaciłbys pare dyszek zaledwie za wymiane klocków.
    Tak teraz masz nauczke i bedzie cie to kosztowac,z drugiej strony kto dzis wali młotkiem w takie samochody.
    Problemu nie masz z pompa tylko z odczytem z danego koła i nic pozatym.
    Teraz płacz i płać.
  • Poziom 39  
    Problem trochę droższy, Tam jest łożysko z piastą i tarczą hamulcową :D
  • Poziom 2  
    Spoko, pocieszam się tym, że wyjdzie taniej niż rzekoma pompa ABS... a wyjdzie taniej ?
    Szczerze mówiąc nie zastanawiałem się nad ceną, ktoś może zdradzić STATYSTYCZNE koszta takiej naprawy ?
  • Poziom 9  
    Dzień dobry.
    w zeszłym tygodniu za wymianę 2 tarcz tył zapłaciłem 100zł, za tarcze po znajomości 220zł/sztuka komplet z łożyskiem, pierścieniem ABS i nowa nakrętką.
  • Poziom 2  
    a czy polecacie kupić średniej/przyzwoitej jakości tarcze gdzieś po znajomości, czy lepiej zainwestować w coś porządniejszego, nie wiem, może to (dla przykładu):
    http://allegro.pl/tarcze-klocki-brembo-renult-laguna-ii-tyl-z-abs-i4489104314.html
    oczywiście rozeznając ceny w innych miejscach, nie ograniczać się do allegrogo
    dopytuję, bo nie jestem mechanikiem, a jedynie właścicielem francuzki