Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czujka dymu SATEL + powiadomienie GSM

ado77 07 Aug 2014 11:49 7839 5
Optex
    ado77
    Level 9  
    Witam, próbuję zmusić do pracy zestaw, który składa się z czujki dymu SATELa TSD-1 oraz powiadomienia ELMES GSM2
    Układ wydaje się prosty, ale nie działa.
    Czujka ustawiona jako NO z detekcją ciepła i dymu, ELMES zaprogramowany na: sterowanie poprzez podanie +12, poziom aktywny H

Wygląda na to, że po wykryciu zagrożenia czujka nie wysyła popranego sygnału do GSM2, styki przekaźnika nie zwierają się - sprawdzone miernikiem. Sam GSM działa poprawnie według założeń - po chwilowym podaniu +12 na wejście 1 układ poprawnie wysyła powiadomienie.
    P.S. Na rysunku nie ma źródła zasilania. Oczywiście jest w postaci zewnętrznego zasilacza podłączonego do zacisków + i -

Pomożecie rozwiązać problem ?

Czujka dymu SATEL + powiadomienie GSM
  • Optex
  • Optex
    ado77
    Level 9  
    Parametryzacja wyłączona. Też się skłaniam do stwierdzenia, że czujka jest uszkodzona, ale nie mam drugiej na podmianę. Chyba nie pozostanie mi nic innego jak zakup drugiej i sprawdzenie wszystkiego jeszcze raz.
    fred4u
    Level 25  
    Najpierw spróbuj dogiąć blaszki które łapią kontakt z płytką. Nie są najszczęśliwsze.
    stonefree
    Level 26  
    A tak z ciekawości - w jaki sposób naruszasz tę czujkę dymu?
    ado77
    Level 9  
    Okazało się, że czujka jest uszkodzona fabrycznie. Nie działa przekaźnik. Niestety musiałem zakupić drugą, aby się przekonać, a ta uszkodzona pojedzie do serwisu.

Test czujki przeprowadzałem gazem DS-1 miałem do niego dostęp.