Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Indesit IWUC 4105 zaczynają migać wszystkie diody i nie reaguje na nic.

anrybek 07 Sie 2014 12:17 5358 3
  • #1 07 Sie 2014 12:17
    anrybek
    Poziom 2  

Początkowo po włączeniu do sieci po jakimś czasie zaczynały mrugać wszystkie diody i nie reagowała na żaden przycisk, drzwiczki także się nie blokowały jedynie wyłączenie z kontaktu, serwisant po wymontowaniu programatora stwierdził, że nie podoba mu się ścieżka nad naklejką z numerem seryjnym i programator do wymiany a koszt 2/3 wartości nowej pralki, wymontowałem ponownie programator do zrobienia zdjęć osobiście nie widzę uszkodzeń, może ktoś coś dostrzeże i doradzi. Po ponownym montażu nadal nie załącza ale miga przycisk start/pause i daje się włączyć przycisk timera (zegarek) pozostałe się nie załaczają ale po naciśnięciu krótko mrygają, drzwi nadal się nie blokują. Z góry dziękuję za pomoc. Pralka Indesit IWUC 4105 zaczynają migać wszystkie diody i nie reaguje na nic.

0 3
  • Pomocny post
    #2 07 Sie 2014 19:53
    sl25e
    Poziom 11  

Witam. Uszkodzenie modułu nie zawsze jest widoczne na zewnątrz. Warto sprawdzić blokadę, grzałkę, elektrozawory i ostatecznie dać moduł do sprawdzenia elektronikowi np od RTV.

2
  • #3 08 Sie 2014 14:27
    anrybek
    Poziom 2  

Podane punkty sprawdziłem, działają ale sama pralka nie działa, załącza kiedy chce i co chce, poszukam elektronika może coś znajdzie w tym panelu sterowania chyba, że to jednak coś innego?

0
  • #4 21 Paź 2014 09:08
    anrybek
    Poziom 2  

Do zainteresowanych, wezwałem servisanta do suszarki Beko, zainteresował się niedziałającą pralką Indesit podpowiadając rozwiązanie w postaci resetu modułu sterowania w następujący sposób: trzymając wciśnięty przycisk start/pauza wcisnąć przycisk właczenia zasilania i przytrzymać aż wszystkie diody zgasną i włączy się tylko dioda start/pauza - powinien się zresetować moduł zasilania.
    Nie sprawdziłem tej metody gdyż znajomy elektrinik przy sprawdzaniu programów modułu sam zresetował mój moduł, który po montażu w pralce zaczął normalnie pracować. Pozdrawiam

6