Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

domofon urmet - słaby dzwonek wywoławczy

07 Sie 2014 14:50 2043 5
  • Poziom 12  
    Witam.Jestem osobą z obustronnym niedosłuchem i chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość wzmocnienia dzwonka wywoławczego w domofonie urmet (mieszkanie w bloku). Fachowiec zamontował mi taki mały "głośniczek" jest trochę lepiej ale nie do końca mnie to zadowala,bo gdy jestem w pokoju to i tak nie słyszę dzwonka,potrzebny mi naprawdę głośny dzwonek. Bardzo proszę o POMOC ,może ktoś życzliwy zbuduje mi jakiś układ-wzmacniacz (może być odpłatnie) wraz ze schematem podłączenia,lub inne pomysły za które z góry DZIĘKUJĘ.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 21  
    Mam też zlecenie na zaradzenie tej niedogodności.
    Mam 2 warianty rozwiązania.Nie mam możliwości podłączenia "+" zasilania z centralki do unifonu ( brak wolnego przewodu)
    1. Wyprostować i wyfiltrować napięcie z generatora wywołania (zacisk CA i 6)
    Zasilić tym napięciem cewkę przekaźnika 5V , a stykami zwiernymi zasilić buzer
    z własnym generatorem (taki jak na zdjęciu) poprzez zasilacz zewnętrzny.
    2.Wyprowadzić sygnał z CA i 6 i sterować nim wzmacniacz prądu stałego.
    Wzmacniacz załączy buzer .Całość również zasilana z zasilacza zewnętrznego.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 12  
    Nie znam się na elektronice więc zadaję może dziecinne pytania.Ma nie używany b.głośny dzwonek do dziwi (przewodowy) na 8V ,melodie dzwonka zasilane są dodatkowo na 2 baterie R6 ,może dałoby się wykorzystać ten dzwonek jako dodatkowy do tego domofony tylko jak go podłączyć??? :? by nie zakłócał prace domofonu pozostałym użytkownikom,bo tego bym nie chciał
  • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    jak dodatkowy dzownek to trzeba wysterować go odpowiednio dobranym przekaźnikiem. Styki com i no przekaźnika nalezy podłaczyć w miejsce przycisku.wywołania

Cewkę przekaźnika jak pisał kolega wyzej pod Ca i 6 ( wywołanie i masa). Czasami z pod wywołania ruszy przekaznik 12V innym razem moze byc potrzebny z cewka na 9V.
    Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    byłbym wdzięczny za dołączenie do tego opisu schematu i podanie konkretnych elementów elektronicznych(wyglądu i oznakowania),jak pisałem elektronika nie jest moją mocną stroną.Dzięki za wyrozumiałość i chęć pomocy
  • Poziom 12  
    Problem rozwiązałem w prosty sposób.W miejsce "buzera" CA i 6 podłączyłem dzwonek melodyjny 8V zasilany dodatkowo 3 bateriami R6.Cieszę się teraz głośną melodią wywołania domofonu.Wszystkim DZIĘKUJĘ za chęć pomocy.
    TEMAT ZAMYKAM