Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

KYOCERA KM-3035 - robi się "harmonijka" z papieru przy wyjściu z pieca

07 Sie 2014 14:51 1887 14
  • Poziom 16  
    Jak w temacie. Co może być przyczyną takiego zachowania i jak można ten defekt usunąć?
    Zdjęcie przedstawiające problem: KYOCERA KM-3035 - robi się "harmonijka" z papieru przy wyjściu z pieca
    Zachowanie te nie jest incydentalne, lecz bardzo utrudniające pracę na tym urządzeniu. Zobowiązany będę za wszelkie sugestie.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Spec od drukarek
    Problem w Kyocerach znany - do rozebrania grzałka i przedmuchania wszystkie czujniki.
  • Poziom 17  
    Jaki masz wałek gumowy (oryginał - podróba)?
  • Poziom 16  
    prawdopodobnie oryginał, sprzęt przejąłem bo poprzedni serwisant nie dał sobie rady z tym problemem stąd niepewność.
  • Spec od drukarek
    Może być również z którąś rolką, która ze względu na zużycie za późno podaje papier i stąd też nieregularne zacięcia.
  • Poziom 16  
    efekt podobny jak miałem w HPeku gdzie właśnie w piecu odkleiła się gumowa zębatka napędowa foli. Ale najpierw chcę się dowiedzieć co sądzą o tym eksperci którzy więcej zjedli zębów na kserokopiarkach, aby na oślep nie rozkręcać urządzenia ;-)
  • Poziom 27  
    Bardziej martwi mnie zagięty lewy róg kartki.Wydaje mi się że to on powoduje opóźnienie kartki,która z resztą jest przekrzywiona właśnie w jego stronę
    Czy tor papieru w utrwalaniu nie jest brudny i jest całkowicie drożny,czy grzebień zwrotnicy dupleksu nie jest połamany?
    Wrzuć zdjęcie fusera od strony wałków,oczywiście bez zaciętej kartki
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Wycentruj papier w kasecie. Żadne wałki, rolki. W kasecie masz ograniczniki, które zapewne się poluzowały i cały papier poszedł w tył maszyny. Jak się przyjrzysz po lewej stronie w kasecie jest taki plastikowy wkręt do centrowania papieru. Poluzuj mocowania i przesuń całość do siebie.
    Jak się przyjrzysz zdjęciu zobaczysz, że papier wchodzi w zwrotnicę nad piecem mocno przesunięty w lewo, musisz ustawić kasetę tak aby grzebień był mniej więcej równo do prawej i lewej krawędzi kartki.
  • Poziom 16  
    Wygląda na mało ingerujące zadanie więc w pierwszej kolejności jutro je zastosuję u klienta. Mam nadzieje że to pomoże ;-)

Dodano po 9 [minuty]:

do Sir Charles , tor jest czysty a zdjęcie zrobię i wrzucę jutro jak z ogranicznikiem się nie uda, wtedy będę miał dostęp do urządzenia.
  • Specjalista KYOCERA
    Stawialbym jak Krzys....na centrowanie papieru w kasecie. Zobacz jak papier lezy po wyjsciu z pieca. Lewa strona jest duuuzo blizej krawedzi, powinno byc rowno z obu stron. Sprawdzilbym rowniez sekcje wyjscia, switche sie czasami kurza i nierowno pracuje cala sekcja. A dopiero potem zabralbym sie za piec.

No ale najlepiej jak zobaczysz urzadzenie.
  • Poziom 16  
    Witam ponownie. Sprawa troszeczkę się zagmatwała po "przyciśnięciu" informatyka na wywiadzie. Ale po kolei.
    1. Nie zauważyłem żadnej śrubki w kasecie z papierem, bo rozumiem że o to Ci chodziło krzys_ka.
    2. Sir Charles wrzucę zdjęcie o którym mówiłeś.
    3. Info od informatyka: sekcje od pieca w dół zostały wymienione przez poprzedniego serwisanta z powodu tego defektu. A samo działanie urządzenia wygląda tak, że czasami drukuje dobrze przez cały dzień. są dni kiedy rano włącza się urządzenie a ono właśnie zacina się i nie można cały dzień drukować. A więc defekt jest losowy co może wykluczać uszkodzenie mechaniczne jakiegoś zespołu. Środowisko w jakim jest eksploatowane to małe pomieszczenie z otwieranym często oknem. Więc postawiłem tezę iż może chodzić o wilgotność powietrza, jednak wcześniej stało według słów informatyka w serwerowni, klimatyzacja 21°C.
    Nie przychodzi mi nic więcej do głowy, liczę na wasze sugestie.

Dodano po 11 [minuty]:

widok szuflady:

rolki:

wnętrze:

Dodano po 1 [minuty]:

oczywiście papier z rolek usunęty ;-)
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Posłuchaj krzys_ka nawet na twoim zdjęciu widać, że prowadnice są przesunięte do tyłu maszyny.
    Śruby, o które chodzi masz na zdjęciu poniżej.
  • Poziom 16  
    Z miłą chęcią posłucham, po prostu szukałem plastikowej śrubki jak krzys_ka napisał, nie mam zamiaru nie korzystać z rad kogoś kto się zna na tym, po to pytam się Was, dzięki za fotkę. Niedługo zrobię z tej wiedzy użytek ;-)
  • Poziom 24  
    jerry74 napisał:
    Z miłą chęcią posłucham, po prostu szukałem plastikowej śrubki jak krzys_ka napisał, nie mam zamiaru nie korzystać z rad kogoś kto się zna na tym, po to pytam się Was, dzięki za fotkę. Niedługo zrobię z tej wiedzy użytek ;-)

Mój błąd, dopiero od 3050 w górę był plastikowy wkręt do centrowania :-)
    W starszych modelach ich nie było, ale widzę, że już mnie poprawili.
    Udanego weekendu.

------
    przyjrzałem się zdjęciu, masz maksymalnie przesunięty papier do tyłu maszyny. 3 śrubki, przesuń cały zespół w kasecie do siebie i po kłopocie.
  • Poziom 16  
    W piątek wcieliłem w życie Wasze sugestie, dziś zadzwoniłem do informatyka, powiedział, że nikt nie zgłaszał żadnego zacięcia. Wygląda na to iż problem dzięki Wam został rozwiązany. Odczekam jeszcze parę dni z otwarciem szampana ale wielkie dzięki za pomoc. Jakby coś nie wyszło liczę na Waszą pomoc ;-)