Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VOLVO XC90 radio wyłącza się po 3s.

07 Aug 2014 21:51 4662 1
  • Level 10  
    Mam problem z radiem w XC90 2006 rok (pierwszy rok po lifcie) 3,2 243KM, a mianowicie radio włącza się i po 3s. wyświetlacz gaśnie. Oddałem samochód do blacharza i radio działało, odbieram auto a radio nie działa, auto miało lekką stłuczkę i blacharz kombinował przy lewych tylnych drzwiach oraz lewym nadkolu. Czy zna ktoś przyczynę ? Znalazłem AMP pod siedzeniem pasażera i sprawdziłem że dochodzi tam prąd, znalazłem antenę w prawym boczku w bagażniku która też jest połączona światłowodem (od światłowodu odchodzi czerwona kostka do której nic nie jet podłączone) oraz mam jeszcze światłowód przy REM i nic do niego nie jest podłączone (może blacharz czegoś nie podłączył?). Prześwietlałem światłowody przy AMP, antenie oraz przy radiu i jest OK, natomiast gdy w ten światłowód koło REM (skrzynce bezpieczników w bagażniku) zaświeciłem to na wszystkich światłowodach było widać światło (?). Nie mam pojęcia co tam powinno być podłączone, może mi czegoś brakuje w tym samochodzie ? Nie mam czujników parkowania. Czy ma ktoś może schemat gdzie te światłowody dokładnie idą ? Wiem, że może być to wina ICM ale diagnoza kosztuje 100 zł, a wolałbym sam sprawdzić co mogę i jeśli sobie nie dam rady to dopiero zasięgnąć pomocy specjalisty, zwłaszcza że podobno 40% radii które są wysyłane do naprawy wracają z powodu tego że nie jest to wina radia tylko gdzieś indziej leży przyczyna. Rozbierałem narazie oba boczki w bagażniku i wszystko jest raczej na swoim miejscu. Bardzo proszę o pomoc.

Moderated By Mirek Z.:

Dodatek naruszający punkt 3.1.18 regulaminu https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php usunąłem.

• Level 12  
    Mialem tak jak wypięła mi się wtyczka ze światłem podczerwieni w radiu.