Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Schem. elektr. do świec żarowych w Lublin 3

Michał_Z 25 Kwi 2005 17:17 9780 6
  • #1 25 Kwi 2005 17:17
    Michał_Z
    Poziom 10  

Interesują mnie schematy do samochodu LUBLIN 3, a konkretnie podłączenie przekaźnika sterującego świecami żarowymi. Z góry zaznaczam że w LUBLIN 1 ma inny moduł sterujący (nie wykorzystuje czujników temperatury). Pomocy bo mnie szef zabije!!!
    Przeniosłem z: Schematu/instrukcji... [h]

• Fibaro
  • Pomocny post
    #2 26 Kwi 2005 14:31
    rtvom
    Poziom 18  

NIe mam takiego schematu ale podpowiem praktycznie,nie wiem co dziala? ale jak sprawdzic:
    Z doswiadczenia wiem,ze najbardziej neuralgicznym punktem sa same swiece zarowe nalezy wykrecic wszystkie zasilania 12V i sprawdzic osobno kazda ze swiec Ωnierzem, dalej przedzwon przewod +, ktory idzie do przkazlika tzw. Rilla, natepnie jezli okazalo sie ok ,to na wyjsciu Rilla zamontoj zarowke 12V pomiarowa i wlacz kluczykiem w stacyjce na grzanie swiec ,jezeli sie nie wlacza dalej to sprawdz bezpiecznik chyba 50A, zazwyczaj jest pod maska i pokaznych rozmiarow.

• Fibaro
  • #3 26 Kwi 2005 17:16
    Michał_Z
    Poziom 10  

chodzi dokładniej o to że mam problemy z samym przekaźnikiem który tym steruje. Cały obwód wysokoprądowy jest ok. To jest przekaźnik elektroniczny który porównuje sygnały z różnych czujników (np. temperatura silnika) i na podstawie tego załącza świce. szukam dokładnego schematu aby stwierdzić jakie sygnały powinny dochodzić do poszczególnych nużek i musi działać nie ma wyjścia. W każdym razie dzięki za chęci!!!

• #4 02 Maj 2005 15:27
    staszek10
    Poziom 11  

w lublinie 3 jest sterowik do ktorego dochodzi tyko tylko sygnal z czujnika temperatury ,+12 po stacyjce / kontrolka na desce rozdzielczej wewnatrz samochodu ,masa to sa cienkie przewody w podstawce automatu elektronicznego do swiec .Natomiast 2 grube to jest jeden +12v z akumulatora a drugi zasila swiece. w lublinie sa 2 czujniki temperatury jeden podaje sygnal na zegar temperatury na desce rozdzielczej a drugi tylko do automatu i nie sa one zamienne kazdy jest inny.

• Fibaro
  • #5 11 Maj 2005 13:17
    Michał_Z
    Poziom 10  

kurde nadal nie działa, wszystkie sygnały do tego automatu dochodzą, może przerobie to od jakiegoś innego samochodu, założe coś bardziej primitywnego bez elektroniki, może macie jakieś pomysły?

• #6 12 Maj 2005 09:11
    staszek10
    Poziom 11  

w zasadzie wszystkie sterowniki do swiec zarowych sa oparte o elektronike bo musi byc jakis uklad odliczajacy czas grzania swiec. jesli dalej nie grzeja to zobacz do sterownika może jest gdzieś ścieżka wypalona ,lub zimne luty sie porobiły dość często sie zdażają

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME