Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tuner Sat na Linuxie - co kupić, aby było ok ew. jakiś inny...

gothic77 07 Aug 2014 20:53 10527 8
Computer Controls
    gothic77
    Level 14  
    Witam.

Od jakiegoś czasu jestem w posiadaniu modułu CAM - NC+
    Chciałem, aby pozbyć się zbędnych sprzętów czyt. kabli w pokoju mojego dziecka, ale nie udało mi się, bo okazuje się, że są problemy z autoryzacją w TV tegoż modułu...
    - mniejsza z tym, bo to długa historia

Zakupiłem ostatnio tuner Ferguson 202e, ale po dwóch dniach doszedłem i ciągle dochodzę do wniosku, że większego g... nie mogłem kupić. Sprzęt wolny i do tego słabe łapanie sygnału z pilota.

Szukam jakiegoś tunera który spełni moje nie wielkie (tak sądzę) wymagania.
    Musi być z możliwością odczytu kart telewizji płatnej oraz z możliwością zamontowania modułu CI do NC+
    - opcja DVB-T mile widziana, ale nie konieczna
    - multiroom (opcja konieczna)
    - obsługa kart WiFi (chodzi mi o podpięcie multiroom przez WiFi)
    - możliwość nagrywania programów na pendrive ew. dysk

Jak już wspomniałem... dobre reagowanie na pilota bez konieczności kierowania wiązki na tuner. Musi szybko reagować na przełączanie kanałów.

Szukałem czegoś z systemem Linux (nie wiem, ale ew. z możliwością instalacji Enigma2 - nie chodzi mi o zabawę w wyciąganie z kart RSA itd., bo nie znam się na tym kompletnie) chodzi bardziej o funkcjonalność takiego tunera.

Ostatnią kwestią są oczywiście finanse, które jestem w stanie przeznaczyć na taki tuner. Myślę, że najlepszym rozwiązaniem będzie kwota do 400zł. i nie mówię, że chodzi mi jedynie o nowy sprzęt, bo śmiało mogę w dobrym stanie nabyć używany.

Wspomniałem w temacie, że nie musi to być tuner oparty na Linuxie.
    - tylko pytanie jaki :)
    - opcje wymagane takie same jak wyżej, co do takiego tunera
  • Computer Controls
    dedito
    Level 39  
    gothic77 wrote:
    Myślę, że najlepszym rozwiązaniem będzie kwota do 400zł

W tej kwocie i przy tych wymaganiach to będziesz dochodzić do podobnych wniosków co w przypadku Fergusona.
    Ja ostatnio kupiłem dekoder ze stajni GM odpowiednika Fergusona 250 combo i w zasadzie jest to to samo, w końcu na tym samym procesorze.
    Także w tej cenie albo coś używanego albo nowego ale nie za te pieniądze.
  • Computer Controls
    gothic77
    Level 14  
    dedito wrote:
    gothic77 wrote:
    Myślę, że najlepszym rozwiązaniem będzie kwota do 400zł

W tej kwocie i przy tych wymaganiach to będziesz dochodzić do podobnych wniosków co w przypadku Fergusona.
    Ja ostatnio kupiłem dekoder ze stajni GM odpowiednika Fergusona 250 combo i w zasadzie jest to to samo, w końcu na tym samym procesorze.
    Także w tej cenie albo coś używanego albo nowego ale nie za te pieniądze.

Tego się obawiałem :)

W posiadanym Fergusonie wkurza mnie jeszcze np. migotanie obrazu (nie wiem czy to wina ustawień czy też czegoś od strony technicznej),ale nawet po ściągnięciu kontrastu jest ten efekt widoczny.
    - chodzi np. o obrazy jasne jak niebo itd.
    - nie mam czegoś takiego przy tunerze z NC+ ITI-2850ST
    - jest to dla mnie coś irytującego, a na TV 42cale oraz większym jest niewybaczalne dla moich oczu :)
    dedito
    Level 39  
    LeDy wrote:
    Tu trochę więcej niż 400zł. ale ?

Ale co?
    Napisz coś więcej bo ostatnio sam się temu tunerowi przyglądam.
    LeDy
    Level 43  
    dedito wrote:
    LeDy wrote:
    Tu trochę więcej niż 400zł. ale ?

Ale co?
    Napisz coś więcej bo ostatnio sam się temu tunerowi przyglądam.

Nie czytałeś co pisze w linku?
    Firma Golden Interstar dodała do swojej oferty model oparty na najnowszym procesorze BCM7358 i oryginalnej Enigmie2.
    Posiada dwa czytniki kart kodowych w systemie Conax
    (po wgraniu oprogramowania alternatywnego czytniki są wielosystemowe),
    Pamięć Flash - 512MB, pamięć RAM 512 MB + możliwość podłączenia WIFI przez USB.
    Golden Interstar XPEED LX1 jest bardzo dobry, posiada pełną Enigmę2 w 100 % kompatybilną z popularnymi dodatkami.
    Jest to produkt oryginalny, dobrej jakości, nie polecamy zakupu żadnych klonów.
    Wiele znanych grup pracuje nad rozwojem oprogramowania,

http://www.expert-tvsat.com/Juz_dostepny_Golden_Interstar_Xpeed_LX2-184.html
    Ten ma wejście na moduł CI a LX1 nie.
    gothic77
    Level 14  
    Zaraz zerknę na linki od kolegi ...@LeDy
    - udało mi się na szybkiego zerknąć na fajny model Golden Interstar Xpeed LX1
    Szkoda tylko, że nie ma możliwości montowania modułu CAM. a jedynie, co jest to wyjście na karty kodowe.

Druga pozycja już ciekawsza: - Golden Interstar Xpeed LX2
    Dochodząc takim tokiem myślę, że bez dołożenia kasy się nie obejdzie tym bardziej, że tunera nie kupuje się na miesiąc.

Jeżeli kto masz jeszcze jakieś ciekawostki proszę o linki.
    - z chęcią się zagłębię
    - nie patrzyłem na takie modele, a widać, że warto
    gothic77
    Level 14  
    Po długim zastanawianiu i poprawy finansów jakie mogłem przeznaczyć na dekoder padł wybór na Miraclebox Ultra :)