Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic TH-37PV8PA - Brak obrazu, z prawej na 1/5 pas z kolorowa mozaika/szum

07 Sie 2014 21:47 1707 2
  • Poziom 32  
    Witam. W trybie tunera i Euro jak w temacie. Po Euro jest fonia. Po HDMI czarny ekran. OSD prawidłowe. W trybie serwisowym testy panela O.K. Self Check pierwsza pozycja ADV NG. Klient wyjechał na parę dni, po powrocie TV już nie chodził a twierdzi, że był wyłączony. Pewnie była burza. Podpięte były do niego Xbox ( ten sprawny jeśli chodzi o wyjście HDMI) i komputer przez HDMI ( wyjście HDMI komputera ma być dopiero sprawdzone - jako taki z monitorem ale po VGA chodzi. Do komputera dołączony modem ADSL. Uszkodzona jest płyta główna TNPH0711.
    Bliźniaczy temat tutaj https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2641839.html .
    Na koniec pytanie czy dopasuje do niego płytę z TH-37PV80? Czy może próbować wymieniać jakiś scalak. A jest ich kilka w tym dwa BGA. Pytanie tylko który i jak z dostępnością? Może ktoś już naprawiał taka płytę? A może ma ktoś takiego "rozbitka" i płytę na sprzedaż? Pozdrawiam.
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Przy identycznych objawach wymieniłem układ ADV7495B, i tv działa prawidłowo.
  • Poziom 32  
    Wielkie dzięki. Tak przypuszczałem, że padło HDMI. Teraz mam potwierdzenie Jak czytam Elektrodę częste i układ powszechnie dostępny. Najtaniej na alledrogo. Trochę sie zdziwiłem , bo u Lewandowskich drożej niż w Aswo. I zamówie raczej na Alle. Pozdrawiam.
    Edit. Własnie zamówiłem na Alle u niejakiego "Grisha" Ma same pozytywy wiec powinno być spoko. Z wysyłką 56 PLN.
    kazikszach napisał:
    Przy identycznych objawach wymieniłem układ ADV7495B, i tv działa prawidłowo.

I tu było nie inaczej.